قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / با بیماری وسواس چه کنیم!؟
وسواس
وسواس

با بیماری وسواس چه کنیم!؟

با بیماری وسواس چه کنیم!؟

وسواس

اگر دچار وسواس شده اید؛ یعنی هرچه دست،صورت، بدن، ظروف، لباس، اشیاء و چیزهای دیگر را می شویید باز فکر می کنید که هنوز هم تمیز نشده است و احتیاج به شستشوی مجدد دارد و اگر هنگام آبکشی ظروف، لباس یا بدن فکر می کنید که هنوز هم نجس یا کثیف است یا درب و یا دستگیره درب و دیوار یا فرش یااشیاء دیگر را هرچه تمیز می کنید دلچسب نیست و فکر می کنید هنوز احتیاج به تمیز کردن بیشتری دارد.یاکاری را انجام می دهید اما دلچسبب شما نیست و آن را تکرار می کنید. یا سخنی را مرتب تکرارکنید یا زیادتر از حد معمول در انجام دادن کاری دقت می کنید. مثلاً شیر آب را پس از بستن باز هم فشار می دهید تا محکم تر بسته شود یا اگر خواستید پیچ وسیله ای را بپیچانید یا درب یک بطری را ببندید آنقدر وسواس در محکم کردن آن نشان می دهید که حتی پیچ هرز و یا درب بطری میشکند و از این قبیل کارهاست، باید به درمان بپردازید. برای درمان  ۵۰۰ گرم مرزنجوش تهیه کرده و هر روز صبح و شب، هر بار یک قاشق غذاخوری از آن را در یک و نیم لیوان آب بجوشانید تا آب آن به حد نصف برسد. بعد آب آن را صاف کرده با عسل شیرین کنید و بنوشید.

درمان وسواس

بادرنجبویه، بهمن سرخ، بهمن سفید، دارچین، درونج، مرزنجوش، سنبل الطیب، گل گاوزبان و گل محمدی، هر کدام ۲۰ گرم همه را مخلوط کرده و با ۲۵۰ گرم شکر بسیار نرم بساید و هر صبح، ظهر و شب هر بار ۱ قاشق شربت خوری از آن را در دهان ریخته با آب بخورید، یا با آب سرد و شکر مخلوط کرده و میل کنید.

تباشیر هندی، پوست هلیله کابلی، درونج، مرزنجوش، ابریشم مقرض، صندل سفید، زرنباد، زعفران، پوست بیرونی پسته، هیل قراب، مروارید، عود بلیسان، کهربا، و بسد از هرکدام ۵ گرم. بهمن سرخ» بهمن سفید، گل گاو زبان؛ شاهتره، بادرنجبویه و کبابه چینی از هرکدام ۱۰ گرم قند، شکر یا نبات ۲۵۰ گرم همه را بسیار نرم بسایید و بعد با آب جوشانده طلا، آب جوشانده نقره، آب به، آب سیب درختی قرمز، آب انار شیرین و آب لیمو مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری میل فرماید.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *