قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / با ترک خوردگی پوست چه کنیم؟؟
ترک خوردگی پوست
ترک خوردگی پوست

با ترک خوردگی پوست چه کنیم؟؟

با ترک خوردگی پوست چه کنیم؟؟

ترک خوردگی پوست

  • برای رفع ترک خوردگی پوست باید موم روغن انگور یا روغن بادام یا کنجد یا پیه آب کرده مرغ و یا پیه آب کرده مرغابی را هر شب بر آن مالش دهید.
  •  سیاه دانه را بکوبید و با عسل مخلوط کنید و هر روز مقداری از آن را میل فرموده و همان قسمت ترک دار را با آب پیاز کمپرس کنید و یا آب پیاز را شبها ھنگام خواب روی آن بمالید۔

ترکهای عمیق پوست

برای رفع ترکهای عمیق پوست باید هر روز یک تا سه مرتبه، برگهای جعفری تازه را بکوبید و روی آن ضماد کنید.

• ده گرم مردار سنگ ساییده شده را با یک فنجان روغن زیتون مخلوط کنید و بجوشانید و ترکها را با آب شلغم یا آب چغندر بشویید، بعد آن روغن را روی موضع بمالید.

ترک خوردگی دستها

برای رفع حساسیت و ترک خوردگی دست ها باید دستها را از تماس با انواع صابون، شامپو و موادهای شوینده، همچنین گردوغبار و گرد گچ، آهک، سیمان و غیره پرهیز دهید، حتی پرهیز کنید از شستشو با آب، تماس با مواد پلاستیکی و دستکش پلاستیکی. اگر خواستید از دستکش پلاستیکی استفاده کنید، اول دستکش نخی در دست کرده، بعد دستکش پلاستیکی را روی آن بکشید ونیزاز خوردن تخم مرغ، گوجه فرنگی، ربگوجه، بادمجان، انواع فلفل، غذاهای سرخ کرده، پیاز داغ و شیرینی های قنادی بپرهیزید

  • به عنوان درمان باید کتیرا و گل خطمی از هر کدام ۵ گرم را بسیار نرم بسایید، بعد با ۲۰ گرم مغز تخم کدو ساییده شده مخلوط کنید، سپس مغز ساق گاو و روغن بادام شیرین از هر کدام ۱۰ گرم، پیه آب کرده مرغ ۲۵ گرم و موم عسل ۵گرم، همه را مخلوط روی تش ملایم گرم کنید و پس از آب شدن، داروهای ساییده شده را با آنها مخلوط کرده و در جای خنک نگهداری کنید، هر شب هنگام خوابیدن مقداری از آن را به دست ها مالش دهید و صبح با آب جوشانده مخلوط گل بنفشه، گل خطمی، آویشن شیرازی و گل پنیرک بشویید.
  • گل نیلوفر و کتیرا از هر کدام ۵ گرم و گل بنفشه ۱۰ گرم، همه را بسیار نرم بسایید، بعد با ۲۰ گرم مغز تخم کدوی خام ساییده شده مخلوط کنید، سپس مغز یک عدد ساق گاو را با ۲۰ گرم پیه مرغ آب کرده و ۵ گرم موم عسل روی آتش ملایم گرم کنید، پس از گرم شدن داروهای ساییده شده را در آن مخلوط کرده و در جایی خنک نگهداری کنید و هر شب هنگام خوابیدن مقداری از آن را بر دستها مالش دهید.
  • ده گرم کتیرا ساییده شده را با ۱۰۰ گرم گلیسیرین مخلوط کنید و شبها هنگام خواب بر دستها مالش دهید.
  •  پیه آب کرده مرغ را با روغن کنجد ترکیب کنید و شبها هنگام خواب بمالید
  •  لعاب به دانه، موم عسل، روغن گل و پیه آب کرده مرغ را با هم مخلوط کنید و روی آتش بگذارید و بعد گل زوفا، کتیرا و نشاسته را نرم بسایید و با آنها ترکیب کنید و در جای خنک نگهداری نمایید و هر شب هنگام خوابیدن بر دستها مالش دهید.
  •  شبها آب پیاز خام را بر دستها بمالید و بخوابیدو یا روزی سه مرتبه دستها را حدود ۱۵ تا ۳۰دقیقه در آب پیاز نگهدارید.
  • روغن بادام را با روغن کاکائو روی آتش ملایم مخلوط کنید و شبها بر دست ها مالش دهید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *