با جعفری سنگ کلیه را دفع کنید !!!


با جعفری سنگ کلیه را دفع کنید !!!

با جعفری سنگ کلیه را دفع کنید !!!

جعفری

طریقه مصرف:

جعفری یک نوع سبزی محسوب میشود اما ریشه و تخم آن هم خاصیت درمانی دارد که در زیر خواهد آمد.

توضیحات:

جعفریParsleryنام علمیPetroselinum sativum

گیاه شناسی

جعفری گیاهی است علفی ، دوساله و معطر که ارتفاع آن تا ۷۰ سانتیمتر می رسد . برگهای آن برنگ سبز تیره و دارای بریدگیهایلوزی یا مثلث شکل با تقسیمات رفعی است .گلهای جعفری کوچک برنگ مایل به سبز و بصورت چتر یم باشد میوه آن کوچک به درازای ۲ میلیمتر و به قطر یک میلیمتر ودارای بوئی معطر است

خواص دارویی

خواص تخم جعفری

تخم جعفری از نظر طب قدیم ایران گرم و خشک است . ۱)ضد نفخ شکم است . ۲)شریان ها و رگ ها راتمیز می کند . ۳)ادرار آور و قاعده آرو است . ۴)برای درمان تب نوبه بکارمی رود .

خواص ریشه جعفری

۱)ریشه جعفری اشتها آور است . ۲)ادرار آور و قاعده آور است . ۳)سنگ کلیه را دفع می کند . ۴)برای درمان اسهال باید ۲۰ گرم ریشه جعفری را در یک لیتر آب دم کرده و تنقیه کنید . ۵)دم کرده ریشه جعفری برای درمان تنگی نفس بکار می رود. ۶)برای درمان سرخک مفید است .

خواص برگ و ساقه جعفری

- برای رفع لکه ها و جوش های صورت دم کرده جعفری را روی پوست صورت بمالید . -برای روشن شدن رنگ پوست مقدری جعفری را در نیم لیتر آب به مدت ۵ دقیقه بجوشانید و صبح وشب صورت خود را با آنبشوئید بعد از یک هفته پوست صورت شما روشن می شود. - دم کرده جعفری ضد تب است . - دم کرده برگ جعفری برای بواسیر و سنگ کلیه مفید است .-خوردن چای جعفری به هضم غذا کمک می کند . - بعد از خوردن سیر برای برطرف کردن بوی دهان جعفری بجوید. - جعفزی نفس را خوشبو می کند.-برای درمان ضرب خوردگی و خون مدرگی له شده برگ و ساقه جعفری را روی عضو ضرب دیده بگذارید .

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد