قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / با حملات ژنرالیزه آشنا شوید…
حملات ژنراليزه
حملات ژنراليزه

با حملات ژنرالیزه آشنا شوید…

 با حملات ژنرالیزه آشنا شوید…

حملات ژنرالیزه حملاتی هستند که در یک زمان ودر هر دو نیمکره ی مغزی شروع میشوند. در چنین حملاتی هیچ هشدار قبلی وجود ندارد و بیمار سریعاً هوشیاری خود را از دست میدهد. اغلب این حملات (تونیکا – کلونیک) هستند امامی تواند فقط یک حملهی، کلونیک (بدون مرحله سفت شدن بدن) باشد و یا این که فقط یک حمله ی تونیک (بدون مرحله ی تکان خوردن و لرزیدن بدن) باشد و بیمار مثل یک تخته چوب به زمین بیفتد. همچنین یک نوع نادر از حمله ها وجود دارد که بیمار فقط به زمین می افتد اما به سرعت بهبود می یابد، این نوع حملات را اصطلاحا آنوبیک مینامند.

همچنین دو گروه دیگر حملات ژنرالیزه وجود دارند که عبارتند از: حملات آسانس ” و پرش های میوکلونیک “.

حملات آبسانس: چنین حملاتی در گذشته به نام صرع کوچک یا پیمال ” معروف بود. این حملات که معمولاً در کودکان دیده میشود طوری است که فقط چند ثانیه شخص دچار گیجی می شود و می توان آن را با پرت شدن حواس یا عدم تمرکز اشتباه گرفت. کودکانی که دچار صرع آبسانس هستند می توانند روزی صدها بار دچار چنین حملات چند ثانیه ای شوند و اغلب نه خود کودک و نه اطرافیانش متوجه اکثر چنین حملاتی نمی شوند، زیرا زمان آنها بسیار کوتاه می باشد. چنین کودکانی در هنگامی که در کلاس هستند و معلم به آنها دیکته میگوید ممکن است دچار حمله شده و چند کلمه یا یک خط از دیکته را ننویسند. بنابراین اگر معلمین با چنین دیکته هایی مواجه شدند که کودک چند کلمه راجا انداخته است باید به وجود این بیماری در کودک مشکوک شوند و آن را به اطلاع والدین او برسانند.

حملات میوکلونیک: این نوع از حملات معمولاً در بیمارانی که مبتلا به سایر انواع حملات هستند دیده می شود. این حملات باعث پرش های کوتاه یک دست و یا یک پا و یا تمام بدن می شود. در چنین مواردیبیمار ممکن است به طور ناگهانی یک فنجان چای را به زمین بزند و یا این که تمام بدن خود را به زمین پرت کند. از این توضیحات می توان متوجه شد که انواع مختلفی از حملات وجود دارند. و شما احتمالاً تاکنون متوجه شده اید که بیماری های دیگری هم وجود دارند که می توانند با حملات صرعی اشتباه گرفته شوند

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *