قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / با خواص دارویی تخم کاهو آشنا شوید!
تخم کاهو
تخم کاهو

با خواص دارویی تخم کاهو آشنا شوید!

با خواص دارویی تخم کاهو آشنا شوید!

تخم کاهو

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی آن میپردازیم گیاه دارویی تخم کاهو است.کاهو به عنوان یک گیاه خوردنی معروف است،اما تعداد بسیاری داستان و سمبل‌های مذهبی و دارویی از کاهو در زمان‌های قدیم موجود است. کاهو خواص مخدر ضعیفی داراست. که توسط آنگلو ساکسون ها مخدر خواب نامیده می شد. هرچند که کاهوی ساتیوا سطح پایین‌تری از مواد مخدر نسبت به فامیلهای خود دارا می باشد. این اثر  یکی از دو لاکتون موجود در مایع سفید داخل ساقه کاهو یافت می‌شود و به نام لاکتاریوم یا تریاک کاهو مشهور شده است. کاهو ، هم چنین به عنوان یک غذا در عید فصح یهودیان مورد استفاده قرار می گیرد که در مقایسه با شاخ و برگ گیاهی دیگری که در این جشن همراه با نان فطیر خورده می‌شوند انتخاب بهتری است.

طبیعت آن: سرد و خشک است.

ویتامین ها: E در آن وجود دارد.

نام دیگر: سمن دولتو

خواص کاهو

درمان گیاهی اسهال

۱- هر روز هفت گرم از آن را بکوبیدو بخورید. برای قطع احتلام مفید است، زکام و درد سینه را برطرف می سازد، قطره قطره ادرار کردن را درمان می کند، برای اسهال های گرم مزاج نافع است.

درمان گیاهی سینه پهلو

۲- هر روز یک قاشق چایخوری از آن را در یک فنجان آب بجوشانید و آب صاف کرده  آن را بنوشید. آسم یا تنگی نفس و سینه پهلو یا ذات الریه را درمان می کند.

داروی گیاهی ناراحتی کبد

۳- چهل روز هر روز نیم مثقال از آن را صبح ناشتا بجوشانید و آب صاف کرده  آن را بنوشید. شهوت مردان را کم می کند، ورم دستگاه تناسلی و ناراحتی های کبد را برطرف می سازد.

درمان گیاهی تب

۴- چهل مثقال از آن را نرم بکوبید و با ۱۰ مثقال گل بنفشه مخلوط کرده و بجوشانید، بعد آب آن را صاف نموده و آن را در طول ۲۴ ساعت، ۲۴ مرتبه بخورید. تب حصبه یا تیفوئید را درمان می کند.

درمان گیاهی بیخوابی

۵- آن را نرم بکوبید و در جایی که قبلاً زخم بوده ضماد کنید. باعث روییدن مو در آنجا می شود. نیم کوب شده  آن را با تخم خشخاش از هر کدام ۱۰ گرم بخورید و مقداری از آن را هم با شیر گاو مخلوط نموده و گرم کرده بر پیشانی بمالید. کم خوابی را درمان میکند.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *