با خواص درمانی کرفس آشنا شوید!!


با خواص درمانی کرفس آشنا شوید!!

با خواص درمانی کرفس آشنا شوید!!

کرفس گیاه ضد چاقی

در تخم کرفس یک مادّه  مدر وجود دارد و وجود این ماده به اعتقاد اکثر محققان گیاه پزشکی درباره خاصیت تخم کرفس برای کاهش وزن اعتبار میبخشد زیراکم شدن آب بدن در اثر ادرار زیاد به کم شدن وزن منجر می شود. البته باید توجه شود که معمولا اگر وزن کسی در اثر خوردن داروهای مدر کم شود، اساسی نیست و اگر سایر مراقبت های لازم اعمال نشود وزن به صورت اول باز میگردد و کلید اساسی کاهش وزن کم کردن چربی در خوراکی ها و استفاده از کربوهیدراتهای پیچیده به جای کربوهیدرات ساده چون قند و شکر سفید و نظایر آن و همچنین انجام تمرینهای ورزشی و راهپیمایی میباشد.

اثر تخم کرفس در کاهش فشار خون بالا

پزشکان معمولا برای کاهش فشار خون داروهای مدر تجویز میکنند. در یک تحقیق علمی جدید نشان داده شده است که تزریق ,اسانس و روغن کرفس به خرکوش و سک به مقدار محسوسی فشار خون را کاهش داده است البته مردم اسانس و روغن کرفس را از طریق تزریق و با سرنگ نمیخورند ولی دانشمندان چینی گیاه کرفس را به ۱۹ نفر که از فشار خون بالا رنج میبردند داده اند و در ۱۴ نفر آنها کاهش محسوس در فشار خون ایجاد شده است.

اثر تخم کرفس در بیماریهای قلبی ناشی از جمع شدن مایع

وجود مادّه  شیمیایی فعال با اثر مدر در تخم کرفس، شهرت سنتی آن را در کنترل بیماری قلبی ناشی از تمرکز مایع تأیید میکند. اگر مبتلا به چنین بیماری هستید در مورد مصرف تخم کرفس با پزشک خود مشورت نمایید. اثر تخم کرفس در رفع اضطراب و بی خوابی در اسانس روغنی تخم کرفس یک مواد شیمیایی به نام Phthalides وجود دارد که در جانوران آزمایشگاهی اثر مسکن نشان داده است. اگر دچار حالت نگرانی، دلواپسی، دل شوره، اضطراب و عصبانیت هستید خوردن تخم کرفس را امتحان کنید.

اثر تخم کرفس در بیماری قند

تحقیقات متعددی نشان داده است که تخم کرفس در کاهش قند خونمؤثر است. چون بیماری قند از بیماریهای موذی و ناراحت کننده است، توصیه می شود که تخم کرفس را نیز برای کاهش قند خون امتحان کنید. اثر تخم کرفس در تأمین سلامتی زنان تخم کرفس در جانوران انقباض رحمی را تحریک میکند و موجب افزایش ترشحات عادت ماهیانه و سقط جنین می شود. توصیه این است که زنان باردار از مصرف تخم کرفس خودداری کنند ولی ساقه های کرفس زیان آور نیست و سایر زنان غیر باردار ممکن است آن را برای باز شدن عادت ماهیانه  قطع شده امتحان کنند ولی تخم کرفس را هیچ وقت برای سقط جنین نباید امتحان کرد. اصولا مواد مدر برای رفع ورم ها و نفخ هایی که در اثر جمع شدن مایعات قبل از عادت ماهیانه ایجاد می شود کمک میکنند و لذا زن هایی که از نفخ و ناراحتیهای قبل از عادت ماهیانه رنج میبرند می توانند تخم کرفس در دوره  ناراحتی قبل از عادت ماهیانه استفاده کنند.

سایر درمانهای احتمالی کرفس

کرفس دارای موادی است به نام پسورالن که برای درمان سودا و اخیراً برای درمان شکلی از سرطان به کار رفته است.

مقدار مصرف

تخم کرفس با نظر پزشک ممکن است برای درمان فشار خون بالا وناراحتیهای قلبی ناشی از تمرکز مایعات و بیماری قند مصرف شود. از دم کرده  آن می توان به عنوان آرام بخش و باز کردن عادت ماهیانه استفاده نمود. برای این کار باید ۲-۱ قاشق مرباخوری از تخم کرفس که تازه کوبیده شده باشد در یک پیمانه آب جوش (۲۲۰ گرم) مدت۲۰- ۱۰ دقیقه خیس نمود و تا ۳ پیمانه در روز خورد. از نظر مصرف تنطور آن نصف تا یک قاشق مرباخوری تا سه بار در روز خورده شود. از فرآورده های تخم کرفس به کودکان زیر دو سال نباید داده شود و برای کودکان بزرگتر و افراد بزرگتر از ۹۵ سال می توان با دم کرده  رقیق آن آغاز نمود و به تدریج غلظت آن را تا حد مجاز رسانید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد