با خواص فراوان گردو در طب سنتی آشنا شوید…


با خواص فراوان گردو در طب سنتی آشنا شوید…

با خواص فراوان گردو در طب سنتی آشنا شوید...

خواص درمانی برگ درخت گردو:

۱- بیست تا سی گرم از آن را در یک لیتر آب جوش دوازده دقیقه دم کنید و قبل از هر غذا یک فنجان از آب صاف کرده  آن را بنوشید. کمخونی را درمان می کند، برای کاهش مقدار قند خون یا درمان دیابت و برای مریض های مبتلا به ورم مفاصل و درد کلیه مفید است، استخوان ها را محکم تر میسازد، ورم و درد شست پایا نقرس و خنازیر را درمان میکند.۲- پنجاه گرم از آن را در یک لیتر آب سرد پانزده دقیقه بجوشانید، بعد آب صاف کرده  آن را به آب وانحمام اضافه کرده و در آن آب شستوشو کنید. برای حفظ سلامت و زیبایی پوست مفید است.3- اگر سیصد گرم از آن را بجوشانید و آب آن را با دو کیلو نمک دریایی به آب وان حمام اضافه کرده و در آب آن شستوشو کنید، نرمی استخوان بچه ها را درمان میکند.۴- برای تسکین درد پستان هنگام بلوغ، تازه  آن را بکوبید و روی موضع ضماد کنید، ضماد آن ترشح شیر را نیز بند می آورد و دردهایی که از کوفتگی یا خستگی یا سرماخوردگی باشد را تسکین میدهد.۵- برگهای تازه  گردو را بدون آن که خرد کنید در مقداری آب بپزید و همان طور که سالم است روی سر پهن کنید. کچلی را درمان می کند.۶- پانصد گرم برگهای تازه  گردو را در یک لیتر آب بجوشانید و آب آن را بمالید. برای شستوشو والتیامدادن زخمها و درمان بیماری های پوستی و اگزمای قارچی مفید است، ورم و آبسه را از بین میبرد، شستوشو با آب جوشانده  رقیق آن قرمزی چشم را برطرف میسازد و مشک یا جوش پلک یا گل مژه و ورم پلک چشمرا درمان میکند؛ اما مواظب باشید داخل چشم نرود.۷- با آب جوشانده پانصد در هزار برگ گردو قرقره کنید. ورم لوزتین و آنژین را درمان میکند.۸ قطره  آب برگ تازه  گردو که کمی گرم کرده باشید، برای خارج ساختن چرک گوش مفید است.۹- روزی سه بار آن را با پوست درخت بلوط مخلوط کرده و بجوشانید و با بخار و جوشانده آن موضع را بخور دهید. جرب و گال را درمان می کند.۱۰- کمی از آن را بجوشانید و در آب صاف کرده  آن به اندازه  یک نوک سوزن سولفات دوکنین مخلوط کنید و هر شب موهای پلک چشم و ابرو را با آن نم بزنید. باعث رشد آن می شود؛ اما مواظب باشید داخل چشم نرود.۱۱- تازه و جوان آن را از درخت بچینید و آبی که موقع چیدن از ته برگ خارج می شود را به پنبه بمالید و روی موضع گذارید. پینهای دست و پا را درمان میکند و اگر روزی سه بار بمالید، میخچه و زگیل را برطرف می سازد.۱۲- آب جوشانده آن را به بدن بمالید. زنبور بدن شما را نمی گزد.۱۳- اگر خشک شده  آن را خرد کنید و دور فرشها و کنار دیوارها و هر کجای دیگر بریزید، از ورود مورچه، موریانه، سوسک و حشرات دیگر جلوگیری می کند.

خواص درمانی گل های نر گردو:

با آنها سوپ درست کنید و بخورید. برای رفع سرگیجه و قطع کردن سرفه بسیار نافع است.

خواص درمانی صمغ درخت گردو:

۱- آن را ضماد کنید. زخمهای عفونی و زخم های کهنه را درمان میکند.۲- برای جلوگیری از پیشرفت پوسیدگی دندان همچنین برای تسکین درد دندان، مرهمی از آن درستکنید و در حفره  دندان قرار دهید.

خواص درمانی ریشه درخت :

۱- آب جوشانده آن را بنوشید. سیاه سرفه، تنگی نفس، برونشیت، خنازیر، مرض قند یا دیابت، سل و سفلیس را درمان می کند.۲- پانزده تا سی گرم از پوسته  ریشه  درخت گردو را بجوشانید و آب آن را بعد از غذا بخورید. قابض و قی آور است، اخلاط لزج را دفع میکند و برای تسکین دردهای قسمت پایین بدن مخصوصاً درد شکم مفید میباشد.۳- پوست ریشه درخت گردو را در روغن زیتون بجوشانید تا له شود، بعد بر مقعد ضماد کنید. بواسیر را درمان می کند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد