با  خوردن دارچین و جعفری از سرطان پیشگیری کنید 


 با  خوردن دارچین و جعفری از سرطان پیشگیری کنید 

 با  خوردن دارچین و جعفری از سرطان پیشگیری کنید 

  دارچین دارای ترکیبی پلی فنلی به نام اسید سمینامیک است. اسید سمینامیک می تواند از سرطان های ناشی از مواد افزودنی صناعی جلوگیری کند.  دارچین برخی اشکال باکتریهای آسیب رسان را سرکوب کرده و رشد مخمرها و کپک ها را مهار میکند. همچنین مانع رشد آفلاتوکسین می شود، که ماده ای مرگبار و سرطان زاست. شیمی درمانی و پرتودرمانی باعث رشد کاندیدا می شود، که دارچین به درمان و سرکوب این مخمر کمک می کند. جعفری گیاهی معمولی با پرورش بسیار آسان است.  گمان میرود جعفری، به خاطر وجود هیستیدین در آن، بتواند از برخی اشکال سرطان جلوگیری کند. همچنین قدرت سرطانزایی مواد غذایی سرخ شده را پایین می آورد. غنی از ویتامین C است که یک ضداکسایش قوی و جلوگیری کننده سرطان است.

ارزش غذایی جعفری

جعفری یک منبع بسیار خوب ویتامین A، ویتامین K، ویتامین C، ویتامین E، نیاسین، ویتامین B6، ویتامین B12، کلسیم، آهن، منیزیم، منگنز، فسفر، پتاسیم، روی و مس. همچنین برگ جعفری حاوی کربوهیدرات، چربی و پروتئین می باشد.به علاوه جعفری منبع غذایی خوبی از آهن و اسیدفولیک است.آنتی اکسیدان‌های موجود در جعفری باعث کاهش آسیب‌های رادیکال های آزاد می‌شود که باعث ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی می‌شوند. این سبزی معطر هم‌چنین به کاهش خطر سکته مغزی کمک می‌کند.برای پیشگیری از این مشکل توصیه می شود به طور مرتب از جعفری تازه، آب یا دم کرده آن استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید که جعفری سرشار از ویتامین k است به همین دلیل مصرف آن برای افرادی که داروهای ضدانعقاد مصرف می‌کنند توصیه نمی‌شود مگر اینکه با نظارت پزشک باشدترکیبی به نام  Myristicin در آزمایشگاه LKT مینیاپولیس کشف شده است، که این ترکیب ازعصاره روغن جعفری بدست آمده و دارای خاصیت ضد سرطانی می باشد.همچنین اسید فولیک موجود در جعفری ماده مغذی مهمی برای تقسیم به موقع و مناسب سلول هاست. از این رو برای پیشگیری از سرطان ها مخصوصا سرطان روده و سرطان دهانه رحم در زنان بسیار مفید است

ترکیبی که به دارچین عطر و بوی خاص آن را می‌دهد، یک مانع قوی در مقابل سرطان روده بزرگ است. پژوهشگران آمریکایی با آزمایش روی موش‌ها به وجود این خاصیت در دارچین پی برده‌اند.

مضرات دارچین

دارچین به دلیل داشتن طبیعت گرم می‌تواند در افراد گرم مزاج با عوارضی چون خشکی پوست، خارش بدن، گرگرفتگی، خارش گوش و گلو و … همراه باشد، لذا باید با توجه به مزاج مصرف شود.مصرف مقادیر زیاد دارچین،‌ باعث تپش قلب،‌ بی‌خوابی و افسردگی می‌شود.اثرهای مضر مصرف زیاد دارچین، عبارت است از، التهاب یا ورم کردن پوست، زخم ها و ترک های گوشه دهان و سوزش معده. دارچین، از لخته شدن خون جلوگیری می کند اما زیادی آن در خون باعث بروز مشکل های خونی و گردش خون می شود به ویژه اگر با داروهایی مانند آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود مصرف شود مشکل را ۲ برابر می کند.اکثر متخصصین زنان و زایمان توصیه می کنند زنان باردار از مصرف دارچین و فراورده های آن در طول دوران بارداری، حتی به مقدارخیلی کم خودداری نمایند. چرا که می تواند منجر به زایمان زودرس شود. به طور کلی مصرف ادویه ها از جمله دارچین در دوره شیردهی باعث ناراحتی معده نوزاد می شود و باید محدود شود. معده درد، اسهال یا استفراغ نشانه این است که سیستم گوارشی کودک به این نوع غذاها حساس است.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد