قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / با خوردن شیرهای گیاهی آرامش را به خود هدیه دهید …
شیر گیاهی
شیر گیاهی

با خوردن شیرهای گیاهی آرامش را به خود هدیه دهید …

با خوردن شیرهای گیاهی آرامش را به خود هدیه دهید …

 

شیر گیاهی چیست ؟

 

شیر گیاهی همانطور که از نام آنها پیدا است، منشأ گیاهی دارند و از مواد گیاهی و کاملاً طبیعی مانند عسل و مغز گیاهی مثل (بادام، گردو و …) تهیه می شوند.

این نوشیدنی ها بسیار گوارا هستند و منافع زیادی دارند. شیر گیاهی به انسان نشاط و شادمانی می بخشند.

با مصرف این نوشابه خوشمزه و گوارا، انسان میتواند بسیاری از کسالت عارضی را برطرف کند و نشاط و شادابی و آرامش از دست رفته  خود را بازگرداند.

همچنین این نوشیدنی علاوه بر آن که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند، انرژی زیادی نیز تولید می نمایند و پوست بدن را نیز لطیف میکنند.

شیر گیاهی برای رشد کودکان و نوجوانان بسیار مفید هستند و اختلالات دوران بلوغ را نیز برطرف می کنند.

این شیرها از پروتئین و اسید آمینه کافی برخوردار هستند. تنوع این شیر گیاهی بسیار زیاد است و طعم و مزه بسیار خوبی دارند و حتی میتوان از آنها به جای یک وعده  غذا استفاده کرد و به خود آرامش و نشاط و شادابی هدیه داد.

همچنین از این نوشیدنی  میتوان در پذیرایی ها استفادهکرد.

 

شیر بادام

 

 

مغز بادام خام

طرز تهیه:

ابتدا پوست بادام  را جدا کرده و آنها را به همراه آب سرد و عسل، در داخل مخلوط کن ریخته و آنها را به طور کامل مخلوط کنید تا کاملاً به صورت شیر درآیند. این نوشیدنی بسیار گوارا و دارای فوائد بسیاری است، از آن جمله تمام ناراحتی  اعصاب و روان را بهبود میبخشد، الکترولیت بدن را تنظیم می کند، در رشد کودکان و نوجوانان بسیار مفید است، باعث لطافت پوست می شود و به آن نشاط و شادابی میبخشد. افرادی که چربی خون آنها بالا است باید توجه داشته باشند که از این نوشیدنی زیاد مصرف نکنند.

 برای پوست کندن بادامها، ابتدا آنها را در آب در حال جوش ریخته و پس از یک جوش خوردن، ظرف را از روی حرارت بر می داریم. پس از ۵ دقیقه، آنها را از آب جوش خارج کرده و با آب سرد می شوییم. در این حال، پوست بادامها به راحتی جدا می شوند 

 

شیر فندق

 

 

مغز فندق خام ۵۰ گرم

عسل  ۳ قاشق غذاخوری

اب سرد ۴ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه  این شیر همانند شیر بادام است. این نوشیدنی بسیار گوارا و خوش طعم است. مصرف ۲ تا ۳ لیوان آن در روز برای پایین آوردن فشار

خون، رفع انگل روده در کودکان، و رفع ناراحتی  گوارشی خصوصاً روده بسیار مفید و مؤثر است 

 

شیر گردو

 

 

مغز گردو سالم خام50 گرم 

آب سرد ۴ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه  این شیر همانند شیر بادام است. این نوشیدنی بسیار آرام بخش است و برای افرادی که کلسترول خون آنان بالا است، بسیار مفید است. همچنین در رفع مشکل بی خوابی مؤثر است. افرادی که از مشگل بی خوابی رنج میبرند قبل از خواب، یک لیوان از این نوشیدنی را به آرامی و جرعه جرعه میل کنند به گونه ای که نوشیدن آن ۱۰ دقیقه به طول انجامد. افرادمبتلا به بیماری صرع باید از استفاده از این شیر خوداری کنند.

 

شیر پسته

 

 

مغز پسته خام تازه و سالم S ۵۰ گرم

عسل۳ قاشق غذاخوری

آب سرد  ۴ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه  این شیر همانند شیر بادام است. این نوشیدنی خوش عطر و گوارا است و برای بیماران آنمی که دچار کمبود آهن هستند بسیار مفید و مناسب است، ولی افرادی که دچار ازدیاد آهن خون هستند بهتر است زیاد از آن استفاده نکنند.

 

شیر تخمه کدو

 

 

مغز تخمه  کدوی خام۵۰ گرم

عسل ۳ قاشق غذاخوری

 آب سرد ۴ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه  این شیر همانند شیر بادام است. این شیر در رفع ناراحتی پروستات و نیز رفع انگل کرم کدو به ویژه در کودکان بسیار مؤثر است؛ همچنین برای رشد کودکان بسیار مفید، و به خاطر دارا بودن عنصر روی، برای فعالیت  فکری فوق العاده مناسب است.

 

شیر تخمه آفتابگردان

 

 

مغز تخمه آفتاب گردان خام   ۵۰ گرم

عسل ۳ قاشق غذاخوری

اب سرد ۴ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه  این شیر همانند شیر بادام است. این نوشیدنی خوش طعم و انرژی زا است و حاوی املاح، ویتامین  و چربی مورد نیاز بدن است؛هم چنین برای تقویت بینایی بسیار مؤثر است.

 

شیر تخمه هندوانه

 

 

مغز تخمه  هندوانه  خام   ۵۰ گرم

 عسل ۳ قاشق غذاخوری

آب سرد ۴ لیوان

طرز تهیه:

طرز تهیه  این شیر همانند شیر بادام است. این نوشیدنی از پروتئینبالایی برخوردار است و به ویژه برای کودکان و نوجوانان یک غذای همچنین برای ناراحتی پروستات و رفع جوش صورت مفید و در فصل گرما برای رفع عطش بسیار مناسب است.

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *