قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / با دمنوش میوه گل نسترن(سینوردون) دیابت درمان کنید
دمنوش میوه گل نسترن
دمنوش میوه گل نسترن

با دمنوش میوه گل نسترن(سینوردون) دیابت درمان کنید

با دمنوش میوه گل نسترن(سینوردون) دیابت درمان کنید

دمنوش میوه  گل نسترن(سینوردون)

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی دمنوش میوه ی گل نسترن(سینوردون) است . دمنوش میوه ی گل نسترن(سینوردون) درختچه ای است کوتاه، دو تا سه متر با شاخه های کمانی به رنگ سبز تیره و کبود و خارهای پراکنده، قاعده آن پهن است ولی در شاخه های گلدار، کوتاه با تعداد بیشتری می باشد. برگ هایش معمولاً دارای ۵ تا ۷ برگچه است، هر برگچه صاف و کبود رنگ می باشد و گاهی روی رگبرگ کمی کرک هست.گل های آن سفید یا زرد یا صورتی به قطر ۲ تا ۸ سانتی متر، میوه آن تخم مرغی و کوزه ایشکل، کشیده و صاف با رنگ سرخ تیره یا سرخ روشن است و پس از خشک شدن سخت می شود و رنگ آن قهو های می شود و طعم آن قابض و کمی شیرین است. و در دامنه های البرز و کوه الموت، مشهد، نیشابور، لرستان، اراک و همدان دیده می شود.

طبیعت (مزاج):گرم و خشک

 خواص دمنوش میوه گل نسترن

درمان بیماری های ناشی از ورم کلیه ها و تسکین دردهای ناشی از وجود سنگ کلیه،نفریت

درمان اسهال های شدید

درمان عوارض کاهش ویتامینCدر بدن

ضد انگل اسکاریس

کاهش البومین ادرار و ازدیاد ادرار

تقویت مسلولین

مدر و مقوی

خلط آور

درمان گیاهی دیابت

درمان دیابت

درمان اختلالات و بیماریهای کبدی

درمان تشنج

درمان بیماری های مزمن پوست

کاهش کلسترول

درمان گیاهی سیاه سرفه

درمان سیاه سرفه

دارای کلسیم فراوان

درمان گیاهی نفخ

درمان نفخ

درمان تشنج های شکم

درمان گیاهی تپش قلب

درمان تپش قلب

درمان اختلالات و تشنج های عصبی و با احساس سرما و لرز بخوبی مبارزه می کند

درمان استفراغ و تهوع

درمان احتباس ادرار فشارهای عصبی

کمک به تولید گلبولهای قرمز

مفید برای دوره نقاهت (پس از بیماری)

ضد سرطان

درمان و کاهش ترس، اضطراب و فشار های عصبی

دفع سنگ صفرا و کاهش صفرا

  • در زمان جنگ وقتی انگلیسی ها نتوانستند لیمو از خارج وارد کنند و با کمبود ویتامین C روبرو شدند به جای لیمو از میوه گل نسترن استفاده نمودند.
  •  این گیاه اثر پیشگیرانه دارد چراکه مقاومت بدن را در برابر بیماری ها و اپیدمی بالا می برد. در عین حال فعالیت آنزیمی را تقویت نموده، تولید گلبول های قرمز را تحریک می نماید.

نحوه آماده سازی و مصرف دمنوش میوه گل نسترن

روش اول: ۳۰۰ گرم نسترن را در قوری چینی بریزید و ۳ لیوان آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید ۵ ساعت دم بکشد و سپس از صافی بگذرانید و هرگاه خواستید مورد مصرف قرار دهید (توجه: به خاطر داشته باشید مواد دارویی نسترن با یک بار دم کشیدن تحلیل و کاهش نمی یابد) بنابراین بعد از مصرف دوباره به قوری آب جوش اضافه کنید و بار دیگر دم کشیده و مورد مصرف قرار دهید.

روش دوم: پنجاه گرم میوه های گل نسترن (تازه یا خشک) را تکه تکه کنید و در یک لیتر آب سرد و به مدت ۳ ساعت بخیسانید و بعد ظرف را روی حرارت ملایمی بگذارید تا به جوش آید و ۵ دقیقه بجوشد ظرف را از روی حرارت برداشته و پانزده دقیقه به حال خودش بگذارید تا دم بکشد، آن را صاف کنید و با عسل شیرین کنید و هر روز چند نوبت و هر نوبت ۱ فنجان بنوشید.

روش سوم: یک مشت میوه گل نسترن را در ۲ لیتر آب جوش بریزید و آن را روی آتش ملایمی بگذارید تا پانزده دقیقه بجوشد بعد آن را روی زمین بگذارید تا سرد شود و ۱۲ ساعت بماند. سپس آن را در صافی بریزید و صاف کنید دمنوش به دست آمده را با دو قاشق سوپخوری آب لیموی ترش تازه مورد استفاده قرار دهید.

مصرف دمنوش گل نسترن برای بیماریهای ویژه

مصرف نسترن برای دفع سنگ صفرا: اگر نسترن را با گل سرخ مخلوط کرده و بکوبید و به مدت ۳ روز هر بار یک قاشق غذاخوری را در نیم لیتر آب بجوشانید برای دفع سنگ صفرا و دفع صفرا مفید می باشد.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *