قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / با دمنوش های گیاهی مفرح گرم قلب آشنا شوید
مفرح گرم قلب
مفرح گرم قلب

با دمنوش های گیاهی مفرح گرم قلب آشنا شوید

با دمنوش های گیاهی مفرح گرم قلب آشنا شوید

مفرح گرم قلب

قلب

براى حفظ و نگهدارى قلب باید از بوها و استنشاق روایح غیرمطبوع و خوردن غذاهاى سودازا و افکار متشنج و خیالات واهى بپرهیزند. و از استرس و هیجان و نگرانیهاى شدید و نیز از غم و اندوه و عوامل وحشت زا که همگى موجب تند شدن ضربان قلب و فشارهاى روحى که باعث درد و سوزش جلو قلب است دورى گزینند و آرامش خاطر را فراهم نمایند براى تقویت قلب بوئیدن روایح مطبوع چون عنبر، مشگ و سیب و گلاب مؤثر است .

درمان گیاهی مفرح گرم قلب

زعفران ۲/۵ گرم. مسطکی رومی و گل محمدی از هر کدام ۱۰ گرم؛ عود، سنبل، اسارون، قرنفل، جوز هندی، هل سبز، هل سفید، هیل قرابی و بسباسه از هر کدام ۵ گرم همه را مخلوط کنید و نرم بسایید سپس با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

 تقویت کننده نیروى قلبى 

عنبر 5 گرم
مصطکى 10 گرم
عود 5 گرم
در آب طلا و عسل حل کرده روزى سه قاشق مرباخورى میل نمایند.
اگر به این فرمول یاقوت و مروارید از هر کدام یک گرم و نبات 10 گرم اضافه نمایند بهتر است ، ناگفته نماند که بیشتر بیماریهاى قلبى در تعقیب ابتلاء به بیماریهائى چون روماتیسم مفصلى و گلودردهاى شدید، بیماریهاى مزمن ریه و عفونت هاى کلیوى و غیره به وجود میآید.
در طپش و خفقان قلبى که بیشتر در تعقیب هیجانات ، شکنجه هاى شدید روحى ، غصه فکر زیاد توقف در هواى بسیار گرم مانند حمام و تشنه ماندن به مدت زیاد در هواى گرم به وجود مى آید، سکنجبین و گلاب و یا شربت لیمو شربت نارنج ، شربت سیب ، شربت سنبل ، مرباى سیب ، مرباى به مفید واقع مى شود.
شربت گاوزبان ، شربت بادرنجویه ، شربت عود، که با مشک و زعفران یا سنبل و عنبر و گل سرخ تواءم باشد نافع است (شربت مقوى قلب : شربت سیب با عرق گل گاوزبان یا گل گاوزبان ، درونج ، زرنباد را برابر انتخاب کرده نرم سائیده در شربت یا کمپوت سیب حل کرده روزانه میل نمایند) شربت قرنفل ، عرق بیدمشگ و گلابى همگى مفرح قلب هستند.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *