قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / با دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) میگرن را درمان کنید..
دمنوش پامچال
دمنوش پامچال

با دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) میگرن را درمان کنید..

با دمنوش پامچال  ( پنج انگشت ، پنج برگ ) میگرن را درمان کنید..

دمنوش پامچال  ( پنج انگشت ، پنج برگ )

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) است.دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) گیاه خزنده پایایی است با ریزوم چوبی که با خزیدن ساقه های آن که تا یک متر می رسد و نازک، کرکدار و اغلب به رنگ مایل به قرمز است تکثیر مییابد. محل بندها ایجاد ریشه های نابجا می کند.

قسمت مورد استفاده: گیاه شکوفه دار خشک شده و ریشه آن،

طبیعت (مزاج): گرم

خواص درمانی دمنوش پامچال:

طعم آن تلخ است. ضد تشنج و در بیماری های هیستری و تشنج های اطفال مصرف می گردد.

درمان بی خوابی: برای رفع بی خوابی اگر دچار آن شده اید باید ۱۵ تا ۲۰ گرم به اندازه مساوی از ریشه و گل پامچال طبی را که خشک کرده اید با نیم لیتر آب سرد در ظرفی ۲۰ دقیقه بخیسانید بعد با حرارت ملایمی آن را بجوش بیاورید و بگذارید ۲ تا ۳ دقیقه بجوشد سپس آن را خاموش کنید و ۱۰ دقیقه بگذارید دم بکشد وقتی ولرم شد آن را صاف کنید و هر روز سه فنجان از آن را بنوشید خواب راحتی برای شما فراهم خواهد کرد.

درمان میگرن

نحوه  آماده سازی و مصرف دمنوش:

مقدار 20 گرم از گیاه پامچال مقدار ۲۰ گرم از گیاه پامچال را به مدت ۱۵ دقیقه در ۳ لیوان آب خیسکرده و بعد ۳ دقیقه میجوشانیم و سپس ۱۰ دقیقه آن را دم می کنیم و دمنوش را صاف کرده و آن را با عسل شیرین کنید و هر روز یک فنجان از آن را بعد از غذای اصلی بنوشید، در تسکین سردرد و مخصوصاً میگرن فوق العاده مؤثر است. شومل فرانسوی ریشه آن را در انواع تشنج ها تجویز میکند و عقیده دارد که به خوبی آن امراض را معالجه می کند و مقدار ۲۰ تا ۲۵ گرم در یک لیتر آب ۱۵ دقیقه جوشانده شود. گلهای پامچال دارویی مؤثر برای سرفه های مزمن، زکام های مغزی، تب را میبرد و برای سردرد و نیمه سر «میگرن» نافع است.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *