با رژیم غذایی سالم,نفخ شکم را درمان کنید


با رژیم غذایی سالم,نفخ شکم را درمان کنید

با رژیم غذایی سالم,نفخ شکم را درمان کنید

 

رژیم غذایی و نسخه نفخ شکم

بیمار از خوردن سبزیجات خام و نخود و عدس و لوبیا (حبوبات) بایستی پرهیز نماید و غذاهای سرخ کرده و میوه های خام مثل هندوانه برای اینان مطلوب نیست. و نیز از خوردن آشهای خانگی مثل آش برگ و خیار و پیاز و ترید بهتر است ببرهیزد.

نسخه ضد نفخ شکم

تخم شوید ۱۰ گرم - بادیان ۱۰گرم - زنیان ۱۰ گرم - آویشن ۵ گرم.همه را نرم ساییده بعد از هر غذا یک قاشق مرباخوری در کمی ماست حل کرده میل نمایند. 

رژیم غذایی و نسخه نفخ شکم

نفخ شکم یکی از بیماریهایی است که مزاحمت زیادی را برای آدمیان بوجود می آورد، نفخ شکم عامل بزرگی است در کم کردن نتیجه مطلوب کوششهای آدمی، زیرا به اصطلاح بیمارانی که مبتلا به نفخ شکم هستند، جلوی نفسشان گرفته می شود. خوابیدن و استراحت این بیماران دچار اشکال می شود. این بیماری به علت اختلال آنزیمها و مخمرهای داخل دستگاه گوارش و نیز بد خوری بوجود می آید.برای از بین بردن نفخ شکم استفاده از مخمرها و آب میوه ها و کوبیده فندق، گردو و بادام زمینی با کمی شکر به جای غذای یک وعده و خودداری از سبزیجات خام و حبوبات و استفاده از نسخه زیر کمکی شایانی به بیمار میکند.

نسخه ضد نفخ

رازیانه ۲۵ گرم - زنیان ۲۰ گرم - زیره سبز ۱۵ گرم - آوشن ۲۰ گرم. همه را نرم ساییده بعد از هر غذا یک قاشق مرباخوری در کمی ماست حل کرده میل نمایند

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد