با رژیم غذایی ضد خونریزی آشنا شوید


با رژیم غذایی ضد خونریزی آشنا  شوید

با رژیم غذایی ضد خونریزی آشنا  شوید

 

رژیم غذایی و نسخه های ضد خونریزی

برقراری رژیم غذایی مناسب و رساندن املاح و ویتامینها به بدن ، خود عامل مؤثری در تنظیم قاعدگی است. داروهای گیاهی در تنظیم قاعدگی و بند اوردن خون و پاک کردن عفونتها و بهبودی زخم سر رحم رلی مؤثری را برعهده دارند. از ان جمله نسخهٔ خونریزی زیاد و خونریزی بین دو قاعدگی را می توان از نسخه های زیر که بسیار مؤثر بوده مورد بهره برداری قرارداد.

خونریزی زیاد به علت بزرگی رحم

در اثر زایمان های متعدد و عفونت ها و دستگاری های فنی روی رحم از جمله تراشیدن داخل رحم، باعث بند نیامدن خون شده که بیمار مجبور می شود، در اینجا تن به عمل جراحی داده و هیسترکتمی شود. این بیماری در سنین بالا بیشتر دیده می شود. و به علت زایمانهای زیاد پیش می آید. چون بیمار کم خون می شود. دادن اسید فولیک و خوردن دلی و قلوه و جگر و پروتئینهای دیگر لازم است. استراحت و راه نرفتن نیز یکی از طرق معالجه می باشد. تغییرات هورمونی و فیبرومها نیز یکی از علل بزرگ شدن رحم می باشد .

نسخه های مؤثر خونریزی رحمی

جفت بلوط ۵ گرم - مازو ۵ گرم - تخم مورد ه ۱ گرم گلنار ۵ گرم - گل ارمنی ۵ گرم - فوفلی ۵ گرم - بلوط ۵ گرم. همه را نرم کوبیده یک قاشق غذاخوری آنها را با دو لیوان آب جوشانده . قبل از هر غذا دو استکان میل شود. نسخه بسیار مؤثر دیگر: ۲۵۰ گرم آرد ارزن با شیره انگور اگر شیره انگور نباشد با شکر و ۱۵ گرم سیاهدانه بوداده و کوبیده و نرم شده را بایستی به صورت حلوا پخته سه روزمتوالی صبح و ظهر و شب از آن میل کنند تا تمام شود.

رژیم غذایی خارش و اژینال به علت وجود قارچها

خارش وارژینال یکی از بیماریهای شایع زنان می باشد. و عامل اصلی را قارچهای این ناحیه میدانند. برای معالجه لازم است زن و شوهر هر دو تحت درمان قرار گیرند. محیط واژن را باید شستشو داد تا قارچها توان رشد را از دست بدهند. بهترین شستشو دهنده برای این کار محلول کلپوره یا مریم گلی یا میوه درخت کاج یا محلول جفت خیلی رقیق یا از پوست سبز گردو به صورت جوشانده را استفاده می نمایند. مثلا: ۱ گرم کلپورہ را در ۴ لیوان آب جوشانده تا یک لیوان شود. صاف کرده داخلی واژن را شستشو دهند. شستشوی واژن بالعاب اسپرزه و گل ختمی نیز مؤثر می باشد.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد