قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / با زالو بیماری های مفصلی را درمان کنید..!!
زالو درمانی
زالو درمانی

با زالو بیماری های مفصلی را درمان کنید..!!

با زالو بیماری های مفصلی را درمان کنید..!!

از زالو برای درمان بسیاری از بیماریهای مفصلی استفادهمی شود.

شرح این موارد ذیلا آمدهاست:

الف)آرتروز: آرتروز به معنی فرسودگی مفصل است و به طور . طبیعی در افراد مسن شدیدتر ظاهر می شود و مفاصل زانو، شبانه، ران و انگشتان بیشتر مبتلا می شوند و درد به علت فرسودگی غضروف و عکس العمل حاصله ایجاد می شود.

زالو درمانی قادر به ترمیم فرسودگی غضروف نیست، بلکه به احتمال قوی با کنترل تورم باعث کاهش درد می شود . زالو اندازی در درمان آرتروز به خصوص آرتروز زانو تأثیر بسیار زیادی دارد.

در این گونه موارد باید زالو اندازی ۳-۲ مرتبه تکرار شود. در یک مطالعه ۱۰۵ بیمار مورد بررسی قرار گرفتند که ۵۴ نفر آنها مبتلا به آرتریت روماتوئید و ۵۱ نفر مبتلا به استئوآتریت بودند. هر بیمار ۱ تا ۵ مرتبه تحت زالو درمانی قرار گرفت.

زالوها روی منطقه دردناک انداخته شدند. بیماری در تمام بیماران به طور چشم گیری کاهش یافت؛ دردهای ماهیچه ای نیز به طور قابل ملاحظه ای کاسته شد. نتیجه این تحقیق در کنگرهروماتولوژی اروپا در ۲۳ ژوئن ۲۰۰۲ ارائه شد.

در یک مطالعه دیگر ۱۶ بیمار ۹ تا ۶۹ ساله مبتلا به درد زانو با تشخیص استئوآرتریت تحت درمان با زالو قرار گرفتند که ۱۰ بیمار بهبودی کامل یافتند. گفته می شود اثرات درمانی زالو در آرتروز و آرتریت به دلیل وجود آنزیم ژله مانندی بنام Orge lase در بزاقی جانور است.

ب) اسپاسم و دردهای عضلانی: با زالو اندازی روی مناطق دردناک می توان درد را کاهش داد و اسپاسم را بر طرف کرد.

ج) رماتیسم مفصلی: در این بیماری در نتیجه فشار تورم حاد در مفصل درد ایجاد می شود. زالو درمانی به وسیله کنترل تورم حاد، درد مفصلی را کاهش می دهد. زالو مستقیماً روی مفصل آزرده گذاشته می شود که بیشترین تأثیر را دارد. در رماتیسم مفصلی، زالو درمانی فقط یک روش کمکی است و به تنهایی کافی نیست.

۳) صدمات: زالو درمانی موقعیت خوبی را در درمان کوفتگی ها، صدمات، خون مردگی و ورم کسب کرده است. همچنین نتایج خوبی در عفونت بریدگی و غیره داشته است. از دیگر موارد بهبودی صدمات به وسیله زالو درمانی می توان به موردی اشاره نمود که بعد از گذشتن ۴ ماه از فرو رفتن تکه شیشه ای در کف پا، تورم همراه با چرک زیاد مشاهده شد که به وسیله ۴ زالو روزانه، بعد از ۸ روز درمان شد.

صدماتی که با زالو درمانی قابل درمان هستند به شرح زیرند:

الف) هماتوما (تودهٔ خونی): هماتوم های بزرگ می تواند برای بیمار دردناک باشد و باعث بسته شدن جریان خون به آن محدوده شود. با

گذاشتن زالو در اطراف هماتوم، میتوان هماتوم را درمان کرد.

ب) کشیدگی : کشیدگی به علت کشش زیاد بر روی یک عضو ایجادمی شود. کشیدگی مچ پا بر اثر تمرینات ورزشی، یک کشیدگی ضایعه ای دردناک می باشد که معمولاً همراه با هماتوم و تورم است.

زالو درمانی برای هماتوم بافت های آسیب دیده ( ضربه دیده ) مفید است و خون و مواد محبوس شده در بافت را تخلیه می کند و از آسیب بیشتر به بافت جلوگیری میکند. زالو به طور مستقیم روی ضایعه گذاشته می شود. بعد از مدتی بیمار بهبود درد و جریان خون را به خوبی تجربه می کند و بسیار سریع درمان می شود.

مطلب پیشنهادی

علل بروز اهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی

تاثیر عوامل محیطی بر ناهنجاری های فکی و دندانی   -عوامل محیطی عنوان کلیه عواملی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *