قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / با زرشک دانه دار تنگی نفس خود را درمان کنید!!!
زرشک دانه دار
زرشک دانه دار

با زرشک دانه دار تنگی نفس خود را درمان کنید!!!

 با زرشک دانه دار تنگی نفس خود را درمان کنید!!!

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی زرشک دانه دار است . زرشک دانه دار درختچه‌ای تیغدار به طول ۱ تا ۵ متر است. چوب آن به رنگ قرمز، قهوه‌ای یا زرد است. برگ‌های آن بیضی شکل با دندانه‌های اره‌ای و میوه اش قرمز رنگ بیضوی شکل و ترش مزه‌است. به ریشهٔ درخت زرشک «آئر خیس» گفته می‌شود.

انتهای بهار و ابتدای تابستان فصل شکوفه دادن بوته زرشک است، غنچه‌های زرد رنگ زرشک در فصل پاییز رنگ قرمز گیلاسی به خود می‌گیرند.

زرشک بومی مناطق معتدل و نیمه استوایی اروپا، آسیا، آفریقا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی است. کشور ایران بزرگترین تولیدکننده زرشک در دنیا است که در این میان استان خراسان و شهرستان قائنات با در اختیار داشتن نزدیک به ۹۷ درصد از اراضی زیرکشت این محصول، تولید ۹۵ درصد از زرشک دنیا را در اختیار دارد.[۱]

نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:زرشک هسته دار – زرشک سیاه – زرشک آبی – زرشک آبگیری.

درمان گیاهی تنگی نفس:

پانصد گرم تازه ی آن را در نیم لیتر آب سرد بریزید، دو تا سه ساعت بماند، بعد شیره ی آن را بگیرید و ۶۰۰ گرم شکر به آن اضافه کنید و روی آتش ملایم بگذارید و بدون این که بجوشانید شکرها را در آن آب کنید، بعد از آتش برداشته، صاف کنید و آنقدر به صاف شده ی آن آب جوش اضافه نمایید تا به یک لیتر برسد، بعد در بطری بریزید و هر روز سی تا صدوپنجاه گرم از آن را به تنهایی یا با آب مصرف کنید. نارسایی قلبی و آسم یا تنگی نفس را درمان می کند،

اختلالات جریان خون را برطرف میسازد.

درمان گیاهی آنژین:

کوبیده ی آن را در آب بخیسانید، بعد بجوشانید و پس از سرد شدن آب آن را روزی چهار فنجان به نوبت بنوشید و قرقره هم بکنید. آنژین را درمان می کند.

برای گرفتگی رگهای قلبی و رسوبات همچنین ناراحتی عروق خونی بدون اضافه کردن آب مینوشیم که معجزه میکند.

دقت کنید زرشک ها باید حتما خیس تازه از نوع آبی کوهستان باشد.با زرشک قرمز و درختی یا زرشک سیاه عطاری انتظار معجزه نداشته باشید.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *