قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی /  با شیر  چه چیزهایی میتوانید درست کنید ؟ / قسمت اول
فواید شیر
فواید شیر

 با شیر  چه چیزهایی میتوانید درست کنید ؟ / قسمت اول

 با شیر  چه چیزهایی میتوانید درست کنید ؟

شیر یکی از غذاهای اصلی بشر است. بچه انسان و حیوانات پستاندار تا مدتها فقط با شیر تغذیه می کنندو رشد می نمایند. از قدیم الایام با تخمیر شیر ماست و پنیر درست می کرده اند. ترکیب شیر با آب میوه ها و مواد غذایی دیگر که در زیر به نظر خوانندگان میرسد از مجلات سویس استفاده و ترجمه شده است و شامل ترکیب شیر با مواد غذایی دیگر است که ممکن است برای شما هم تازگی داشته باشد، چون تهیه آن آسان و ساده است.

شما هم می توانید دست به کار شوید و نخست آن را به عنوان نمونه  تهیه  کنیدبعد که پسندیدید، همیشه آن را مصرف نمایید.

در تمام اعصار و قرون، شیر مترادف با جوانی، زیبایی، و تندرستی بوده است. «کلئوپاترا» ملکهٔ زیبای مصر، اگر بینی کوتاهی داشت قیافهٔ دنیا راعوض می کرد ولی او به خوبی خواص شیر را می دانست و به همین علت بود که در طول روز و یا تقریباً تمام روز، حمام شیر می گرفت. نوشابه ای به نام کلئوپاترا از شیر درست می شود که شما هم می توالید آنرا درست کنید وبنوشید

فواید شیر گاو برای نوزادان

یک قاشق سوپخوری آب لیموی ترش را با دو قاشق سوپخوری آب پرتقال و کمی پوست مقشر لیموترش را با کمی شکر مخلوط کنید  و تمام این مخلوط را کم کم در دو دسی لیتر شیر بریزید، و آن را بهم بزنید، و جرعه جرعه بنوشید.

کسانی که در قدیم چاق بوده اند، رژیم شیر و لبنیات می گرفته اند تا وزن اضافی آنهاکم شود. اگر شما هم از این رژیم پیروی کنید. هرروز نیم کیلووزن خود را بدون هیچ زحمت و اشکالی کم خواهید کرد.

رژیم لبنیات برای کم کردن وزن بدین ترتیب است که، بیست و چهار ساعت شبانه روز فقط باید یک لیتر شیر پاستوریزه گرم و یا سرد را بنوشید، و یک دو بیسکویت یا کمی نان خشک را بجوید. ولی ، توجه داشته باشید که در تن این رژیم نباید بیش از هزار کالری مصرف کنید، و بخاطر داشته باشید که یک لیتر شیر فقط دارای هفتصد کالری است.

لوئی پاستور مخترع واکسن ضد هاری، به کمک زنش در سال ۱۸۶۵ روشی برای حفظ شیر ابتکارکرد که به نام خود او معروف به پاستوریزه شد. روش اختراعی او به این ترتیب بود که، به سرعت، به مدت پانزده دقیقه، شیر را در حرارت هشتاد و پنج درجه سانتیگراد گرم، و بلافاصله سرد می کرد، و بهم می زد و آماده برای مصرف می نمود. زیرا، به این وسیله بسیاری از میکروب های شیر کشته و از نشان می رفتند، و دیگر احتیاجی به گرم کردن و یا جوشاندن مجدد نداشت. در سویس و روش جدیدی برای حفظ شیر اختراع شده است که به نام اوپریزه  (Uperisé) ovo شده است. این روش بدین ترتیب عمل می شود شیر را چند دقیقه در دستگاه های مخصوص حرارت می دهند و بعد بلافاصله آنرا سرد می کنند.

شیر «اوپریزه» برعکس شیر پاستوریزه، مدت سه تا چهار ماه بدون اینکه در یخچال بگذارند حفظ می شود. در اینجا بد نیست بدانید. در سوییس بیش از هشتصد و هفتادهزار گاو شیرده وجود دارد که در حدود ۳/۲۹ میلیون تن شیر می دهند. و به همین علتاست که امریکایی ها به سویس کشور گاوها و کوه ها لقب

با شیر چه چیزهایی می توانید تهیه کنید

شیر پرتغال

شیر: دو دسی لیتر

خلال پوست لیمو:کمی

ماست شیرین: دو قاشق سوپخوری

آب پرتقال شیرین: دو قاشق سوپخوری

تمام این مواد را با هم مخلوط کنید و با «تخم مرغ زنی» آن را بهم، مخلوط کنید وبنوشید

شیر لیمو

شیر : دودسی لیتر

آب لیمو: یک کیلوترش کوچک

خلال پوست پرتقال: کمی

شکر : سه قاشق سوپخوری

شیر و مواد دیگر را به استثنای آب لیمو در ظرف بریزید و با یک «تخم مرغ زلی» آنرا محکم بزنید تا خوب مخلوط شود و بعد، قطره قطره آب لیمو را در آن بریزید و بهم بزنید و بلافاصله مصرف کنید.

با شیر  چه چیزهایی میتوانید درست کنید ؟ / قسمت دوم

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *