قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / با طب سنتی جویدن لب یا زبان یا جدار دهان را درمان کنید
جویدن لب یا زبان یا جدار دهان
جویدن لب یا زبان یا جدار دهان

با طب سنتی جویدن لب یا زبان یا جدار دهان را درمان کنید

 با طب سنتی جویدن لب یا زبان یا جدار دهان را درمان کنید

ممکن است گاهی غفلتاً در موقع صحبت کردن و یا صرف غذا، لب یا زبان یا جدار دهان، زیر دندان قرار گرفته و آن را گاز بگیرید. علت آن لاغری و ضعیفی بدن است.زیرا اگر کلسیم بدن کم شود گوشت های دهان به قول عوام شل شده و آویزان می شود و در اثر کم شدن قوا گوشت زیر دندان می افتد و گاهی نیز در اثر سردی و رطوبت این اتفاق خواهد افتاد.

  • اگر در اثر کمبود کلسیم یا کاهش قوا باشد باید از خوراکی های کلسیم دار و یا قرص کلسیم و همچنین از خوراکی ها یا داروهای تقویت کننده استفاده کرد.
  • در صورتی که از سردی و رطوبت باشد از دارچین و زنجبیل و قرصں نعناع استفادہ کنید.
  •  هر روز صبح ناشتا ۲ قاشق عسل میل کنید.
  •  از خوراکی هایی مانند سیب درختی، پالوده ی سیب سرخ با عسل، موز، انجیر، خرما، بادام، لوبیا، عدس، پیاز، جو، اسفناج، چغندر لبویی، برگ چغندر، آب هویج، آب دمکرده ی بولاغ اوتی، دم پختک برنج همراه با پنیر و پرتقال بیشتر استفاده کنید.

    دستور تهیه و مصرف کلسیم

  • یک عدد تخم مرغ خام را بشکنید و پوست آن را شسته و خشک کنید. سپس نرم بسایید و در یک لیتر آب سرد بجوشانید بعد آن را از روی اجاق برداشته و بگذارید ته نشین شود، سپس به آرامی در ظرف دیگری خالی کنید. لردی که در ته ظرف مانده است را دور بریزید و بگذارید چند ساعت دیگر بماند و به همین طریق مجددا آن را صاف کنید. این عمل را چند مرتبه تکرار کنید تا هیچ لردی در آن باقی نماند. چند قاشق عسل در آن آب حل کنید و پس از آن ۱ یا ۲ قاشق آبلیمو بر آن افزوده و در ظرفی غیرفلزی ریخته و در یخچال نگهدارید و روزی یک فنجان از آن را بنوشید.

جویدن لب یا زبان یا جدار دهان درمان گیاهی

برای تامین کلسیم یک عدد پوست تخم مرغ را بشویید بعد خشک کنید . سپس بسیار نرم بسایید و در یک لیتر آب به جوشانید . بعد از روی آتش برداشته کنار بگذارید و پس از چند ساعت آهسته ظرف را بلند کرده و ملایم آب آن را در ظرفی دیگر خالی کنید به طوری که لرد ته نشین شده آن خارج نشود . بعد لرد را دور بریزید و باز هم چند ساعت بماند و صاف کنید . پس از سه بار صاف کردن دو تا چهار قاشق عسل با آن مخلوط نموده و سپس یک قاشق آب لیمو افزوده و در بطری در یخچال نگهدارید . صبح و شب هر بار نصف فنجان از آن را بنوشید و جهت برطرف کردن ضعف بدن و هم چنین تقویت آن از خوراکی های فوق استفاده کنید .
سیب درختی , گلابی , انجیر , موز , بادام , لوبیا , عدس , جو , پیاز , اسفناج , برگ چغندر , آب هویج , دم کرده بولاغ اوتی , برنج همراه با پنیر و پرتقال.

743741678479825579951

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *