با علائم سینوزیت و عوارض آن آشنا شوید..!


با علائم سینوزیت و عوارض آن آشنا شوید..!

 با علائم سینوزیت و عوارض آن آشنا شوید..!

سینوزیت باعث جاری کردن ترشحات بینی می شود 

در اغلب موارد سینوزیت با خوردن آنتی بیوتیکها برطرف میگردد. با مصرف آنتی بیوتیک به مدت یکی دو روز، احساس راحتی و بهبودی می کنید. دکتر پری کین هشدار می دهد که مانند اغلب آقایان پس از احساس بهبودی دارو را قطع نکنید. جهت از بین بردن کامل ویروسها و عدم ابتلاء مجدد، باید دارو را یک دورهٔ کامل (معمولاً ۲ هفته) مصرف نمود. دکتر مارشال معتقد است که در صورت ناراحتی دائمی سینوسها که پزشکان آن را سینوزیت مزمن مینامند احتمالاً نیاز به جراحی وجود خواهد داشت تا بافتهای صدمه دیده خارج و ناراحتیهایی چون انحراف بینی برطرف گردد.

4414637385717717449171631254325424319264

در گذشته برای رفع این مشکل به جراحی وسیع و بستری شدن طولانی در بیمارستان نیاز بود ولی امروزه با استفاده از شیوههای جدید آندوسکوپی سینوس ها (ابزار جراحی بسیار ظریف از طریق لوله ای نازک وارد بینی میگردد) بسیاری از جراحی های بینی - .در کمتر از ۱ ساعت انجام می شود دکتر پربیکین معتقد است که میتوان این عمل را به صورت سرپایی (بدون بستری شدن بیمار) و با ناراحتی کم تر انجام داد. بسیاری از افراد می توانند چند روز بعد از جراحی در محل کار خود حاضر شوند. .

میزان شیوع سینوزیت :

حدود ۱ میلیون مرد در سال به سینوزیت دچار می شوند.

عوامل مؤثر سینوزیت:

عبارتست از گرفتگی بینی که معمولاً در اثر انواع آلرژی، سرماخوردگی و آنفولانزا و یا موانع موجود در بینی و سینوس ها چون پولیپ ایجاد می شود

گروه سن یسینوزیت :

بیماری سینوزیت در هر سنی روی می دهد. گرچه به نظر می رسد در آقایان زیر ۳۵ سال رایج تر باشد. شاید دلیل آن آسیب پذیری بیشتر جوانان (مردان) در ابتلا به سرماخوردگی و آلرژی ها نسبت به افراد مسن باشد.

.جنسیت سینوزیت :

احتمال بیماری در زنان و مردان یکسان است

مراجعه سینوزیت :

در صورت بروز ناراحتی به پزشک خانواده، متخصصی حلق وگوش و بینی و یا متخصص آلرژی مراجعه گردد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد