قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / با فرد مبتلا به هذیان آرام سخن بگویید …
هذیان
هذیان

با فرد مبتلا به هذیان آرام سخن بگویید …

با فرد مبتلا به هذیان آرام سخن بگویید …

هذیان چیست ؟

هذیان مانند ابر تیره‌ ذهن انسان را فرا می‌گیرد و هر کسی را بیگانه به‌نظر می‌آورد. نمی‌دانید کجا هستید یا چند شنبه است. حتماً دچار ترس و سردرگمی هم شده‌اید. اما فرصت خوبی هم برای بازگرداندن حالت عادی به کمک مراقبت‌ پزشکی وجود دارد.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، هذیان ظرف چند دقیقه می‌آید و ممکن است تا چند روز بماند و کار مغز را طوری مختل کند که هنوز هم علت آن برای پزشکان نامعلوم است. حتی در بدترین حملات هذیان، بیمار لحظانی را در دنیای واقعیت‌ می‌گذراند و باز به ناکجاآباد ذهنی باز می‌گردد.

علت هذیان

خیلی چیزها باعث هذیان می‌شوند، از جمله تب، اعتیاد به الکل، دارو مخدر مثل ماریجوانا و کوکائین، و حتی ضربه به سر. گاهی هذیان عارضهٔ جانبی یک دارو، مثل سایمیتیدین یا کورتیکوستروئیدها، که در درمان زخم معده و التهاب مصرف می‌شوند، است. همچنین می‌‌تواند علامت یک بیماری جدی مثل التهاب آپاندیس، صرع، مرض قند، یا بیماری و حملهٔ قلبی باشد.

درمان هذیان

هذیان ممن است علامت یک حالت تهدید کنندهٔ سلامت بدن باشد و باید فورا‌ً به پزشک مراجعه کرد. تا رسیدن به یک مرکز درمانی کار زیر را برای راحت‌تر کردن بیمار و کمک به تشخیص پزشکی انجام دهید.
چیزی به خورد بیمار ندهید. نگذارید بیمار چیزی بخورد یا بیاشامد. حتی ممکن است پزشک معدهٔ او را شستشو دهد تا دارو خورده شده را برگرداند.

به‌علاوه، اگر هذیان در اثر التهاب آپاندیس یا مورد جراحی دیگری باشد، خوردن و آشامیدن کار را دشوارتر می‌کند.
اطراف بیمار را جستجو کنید. محیط اطراف بیمار را برای یافتن نشانه‌ای از مصرف دارو یا مواد مخدر، و چیزی مثل سرنگ بگردید. اگر چیزی یافتید، آن را به پزشک، پرستار، یا مسئول بخش اورژانس اطلاع دهید.
مراقب بیمار باشید. هیچ‌گاه فرد مبتلا به هذیان را تنها نگذارید و فکر نکنید که او می‌تواند مراقب خود باشد. اگر بیمار بگوید که می‌خواهد تنها باشد و در هوا آزاد قدم بزند، به حرف او گوش ندهید، چون ممکن است دوباره دچار هذیان شود و در خیابان گم شود.
به‌آرامی با او صحبت کنید. چون فرد مبتلا به هذیان اغلب ترسیده است، با لحنی آرام با او حرف بزنید. او را از موقعت خود باخبر کنید و مطمئن سازید که ترکش نمی‌کنید و کمک در راه است.
دوروبر او را شلوغ نکنید. فرد مبتلا به هذیان با دیدن شلوغی در اطراف خود ممکن است بیشتر بترسد. بهتر است فقط یک نفر با او حرف بزند.

درمان گیاهی                                                                                                               

سرکه، روغن بادام شیرین و روغن گل سرخ را با هم مخلوط کرده، و هر صبح، ظهر و شب، هر بار ۲ قاشق غذاخوری بخورید .

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *