با ماساژ صحیح سر و صورت روزی آرام و با نشاط داشته باشید!!


با ماساژ صحیح سر و صورت روزی آرام و با نشاط داشته باشید!!

با ماساژ صحیح سر و صورت روزی آرام و با نشاط داشته باشید!!

ماساژ سرو صورت:

ماساژ سرو صورت، به ویژه پس از یک روز پرمشغله، میتواند بسیار آرام بخشی و نشاط انگیز باشد. قبل از شروع اطمینان حاصل کنید که همراه شما کاملاً راحت است و چند لحظه ای را صرف آرام نمودن خود نمایید. خود را به آرامی به همراهتان نزدیک کنید و حرکات را ملایم و نرم انجام دهید. در طولی ماساژ، در حالی که از دستهای خود استفاده می کنید میتوانید کمی فشار دست را افزایش دهید.

h

 پشت سر همراه خود بایستید و به آرامی دستهای خود را در امتداد رویش موها روی سر وی بکشید. حرکات خود را آرام و بدون عجله انجام دهید تا به او آرامش بخشد.

جمجمه راماساژ دهید. عضلات این ناحیه اغلب بسیار منقبض و سفت هستند اما پس ازماساژ آنها را در زیر انگشتانتان نرم و شل خواهید یافت. سپس می توانید مناطق وسیعی از پوست را با کف دستتان ماساژ دهید.

l

دستهای خود را رو به یکدیگر روی گیجگاه قرار دهید. اجازه دهید انگشتانتانروی بالای سر همراهتان قرار گیرد و سپس به آرامی آنها را به طرف داخل فشار دهید. دستهای خود را آزاد کنید و کمی آنها را جلو بکشید و دوباره حرکت را تکرار کنید. به خاطر داشته باشید که فشار را ملایم وارد کنید. حرکت را مرتب تکرار کنید تا درست به پشت گوش ها برسد. این حرکت تنش زیاد اطراف سر را برطرف خواهد ساخت و احساسفوق العاده  به همراهتان خواهد بخشید.

۴. یکی از دستهای خود را روی پیشانی همراهتان قرار دهید و از وی بخواهید تا سر خود را به دست شما تکیه دهد. از این که دستتان قادر است تمام وزن سر او را تحمل کند اطمینان حاصل کنید. انگشت شست خود را در گودی کوچک میان پشت جمجمه  وی قرار دهید. در این منطقه، نقطه GV۱۶ قرار دارد. با حرکات دوار کوچک شست این نقطه را ماساژ دهیداین حرکت راتکرار کنید و شست خود را در طول پل استخوان جمجمه، از چپ به راست حرکت دهید.

y

۵. سر همراهتان را به عقب بکشید و نقطه ای را که میان ابروها قرار دارد فشار دهید.این حرکت تنش زیادی را از ماهیچه های صورت می زداید.

۶. کار خود را با کشیدن دستها از بالای سر تا پایین گردن و سپس پایین شانه ها به پایان ببرید. دوباره دستهای خود را از بالای سر تا پایین گردن بکشید. چند لحظه به همراه خود اجازه دهید تا از اثرات ماساز لذت ببرد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد