قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / با مصرف اسفناج سیگار را برای همیشه ترک کنید!
آیا اسفناج برای ترک سیگار مفید است؟
آیا اسفناج برای ترک سیگار مفید است؟

با مصرف اسفناج سیگار را برای همیشه ترک کنید!

با مصرف اسفناج سیگار را برای همیشه ترک کنید!

آیا اسفناج  برای ترک سیگار مفید است؟

اثر اسفناج برای ترک سیگار برای ترل سیگار توصیه میشود که باید از مواد غذائی قلیای نظیر اسفناج و برگ چغندر استفاده کرد دکتر داوید داوتن “پژوهشگر نیکوتین در مرکز پزشکی دانشگاه نبراسکا میگوید دو مادهٔ خوراکی فوق میزان ماده اعتیادآور نیکوتین را در بدن تا مدتی در سطح بالائی نگه می دارند و در نتیجه نیاز شخص به مصرف نیکوتین را کاهش میدهند ومواد غذای نظیر گوشت که ادرار را بیشتر اسیدی می کنند باعث از دست دادن سریع نیکوتین شده و در نتیجه علاقه به مصرف نیکوتین را در شخصی افزایش میدهند. بنابراین رژیم غذای که شامل مقدار کم و محدودی مواد غذای اسید افزا و مقدار زیادی مواد غذای قلیائی باشد به شخص معتاد کمالی می کند که بتدریج اعتیاد خودراترل کنند.%d8%ae%d9%88%d8%a7%d8%b5-%d8%a7%d8%b3%d9%81%d9%86%d8%a7%d8%ac

دریای بررسی دیگر که توسط دکتر داوتن به عمل آمد به عدهای اشخاص سیگاری مقداری جوش شیرین داد که بدن آنها بیشتر قلیائی شود و ملاحظه کرد خیلی راحتتر توانستند اعتیاد به دخانیات خود را ترل کنند و پس از ۵ هفته بکلی بدون داشتن عوارض سیگار کشیدن راترل کردند و عدهای که از مواد قلیای استفاده نکرده بودند کماکان به سیگار کشیدن ادامه می دادند.

در بررسی دیگری دکتر استانلی شاکتر استاد روانشناس دانشگاه کولومبیا نشان داده است اشخاصی که بدن آنها اسیدی است خیلی بیشتر از اشخاص که بدن آنهاقلیای است سیگار می کشند.

اسفناج موثر در ترک اعتیاد:

اسفناج و برگ چغندر حاوی اسید فولیک ، ویتامینC ، بتاکاروتن و قند هستند که به دلیل قلیایی کردن محیط بدن در ترک سیگار موثرند. اثر این مواد به این شکل است که میزان ماده اعتیاد آور نیکوتین را در بدن تا مدتی در سطح بالایی نگه می دارند و در نتیجه نیاز شخص به مصرف نیکوتین را کاهش می دهند، بنابراین افزایش مصرف مواد غذایی که محیط بدن را قلیایی می کنند ، در ترک سیگار مفید هستند.

مطلب پیشنهادی

دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول

ویژگی های دندانپزشک کودکان معلول   – توجه داشته باشید اهمیت دندانهای شیری به نوبه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *