با نسخه های گیاهی سرماخوردگی را درمان کنید…..


با نسخه های گیاهی سرماخوردگی را درمان کنید…..

با نسخه های گیاهی سرماخوردگی را درمان کنید.....

 

رژیم غذایی و نسخه برونشیت یا سرماخوردگی وسینوزیت و گرفتگی صدا 

 برونشیت ها بیشتر در تعقیب گریپ و سرماخوردگی پیدا می شوند. بی توجهی به رژیم غذایی و نیز در طول معالجه، عفونتهای سینوس های صورت که شبها (به خصوص موقع خواب) ترشحات خود را به طرف پایین سرازیر می کنند، این مایعات گاهی به طرف ریه ها رفته و موجب عفونت ریه ها میگردد.برای حصول نتیجه مطلوب بهتر است اول سینوسها را شستشو داده تا اگر عفونتی در انها وجود داشته باشد، تخلیه گردد. سپس به معالجه ریه ها بپردازند. رعایت رژیم غذایی در این مورد مؤثر خواهد بود. به خصوص که بیمار باید از سوپ جو و آش کدو و حریره و میوه جات شیرین استفاده نماید. و از محرکات مثل هل، زنجبیل، میخک، دارچین، فلفل دوری گزینند.هر چه غذا سادهتر و رقیق تر و از سبزی آش باشد (مثل تره، گشنیز، جعفری، هویج بهتر است)

نسخه برونشیت مزمن

ریشه شیرین بیان ۲۵ گرم - ریشه اریسا یا سوسن ۲۵ گرم- عناب ۱۰ گرم - سیاوشان ۱۰گرم - سه پستان ۱۰گرم گل زوفا ۱۵ گرم - خارخسک ۲۰گرم-گل پنیرک ۱۵ گرم گل ختمی سفید ۱۵ گرم - بنفشه ۱۵ گرم. دو قاشق غذاخوری در سه لیوان آب دم کرده تادولیوان شود. قبل از هر غذا دو استکان میل شود.

رژیم غذایی و نسخه سینوزیت، گریپ، سرماخوردگی

یکی از بیماریهای شایع و فراوان سینوزیت و سرماخوردگی است که خود میتواند منشأ ناراحتی های ریوی باشد. در زمان قدیم به محض این که فردی دچار سرماخوردگی می شد. فورا سوپ معروف را که با گشنیز، تره، جعفری، هویج ، اسفناج و مرغ و با جوی پوستکنده یا با برنج تهیه می شد. مورد استفاده بیمار قرار میگرفت و باعث بهبودی سریع بیمار می شد. زیرا ترکیبات شیمیایی این سوپ بیشتر خاصیت ضد ورم و خاصیت آنتی بیوتیکی و آرام بخش دارد. که همه مورد لزوم یک بیمار سرماخورده است و میتوان این سوپ را یک دارو ، یک غذا و یک پیشگیری کننده نامید

نسخه سینوزیت

برای استنشاق ، گلی بنفشه ۵ گرم - بابونه ۵ گرم - مرزنجوش ۵ گرم - نمک طعام یک قاشق چایخوری. همه داروها را مخلوط نموده، یک قاشق مرباخوری از آن را در دو لیوان آب دم کرده کمی بجوشد. صبح و ظهر و شب محلول جوشیده را در بینی بکشند (اسنشاق کنند. محلول باید نیمگرم باشد). در دفعات بعد که محلول سرد شده است باید دوباره آن را کمی گرم نمود و روزی سه مرتبه این عمل را تکرار کرده، هردفعه چندین مرتبه محلول را در بینی بکشند، ناگفته نماند هنگامی که محلول را در بینی میکشندگاهی درد شدیدی در ناحیه شقیقه پیدا می شود و فوراً بهبودی مییابد.

نسخه خوردنی سینوزیت

بادرنجویه ۱۵ گرم - تخم گشنیز ۱۰ گرم - اسطوخدوس ۱۵ گرم - مرزنجوش ۱۵ گرم-گل اروانه ۱۵ گرم. یک قاشق از این داروها را در دو لیوان آب کمی بجوشانند پس از جوشاندن قبل از هر غذا دو استکان میل نمایند.

رژیم غذایی و نسخه گرفتگی صدا یا لارنژیت

این بیماری بیشتر در تعقیب گریبا و سرماخوردگی و عفونتهای حلق و خوردن مایعات خیلی سرد و استنشاق گازهای محرک بوجود میآید و بیماری مزاحمی است که اگر بیمار رعایت قوانین بهداشتی مربوط را ننماید. ممکن است به گرفتگی همیشه صدا مبتلا شود. آنچه در اینجا لازم است بیمار باید به خوردن غذاهای گرم و داغ و غذاهای گرم کننده سینه بپردازد. و از خوردن غذاهای سرد و یخزده، محرک تند و تیز، سرخ کرده ها و ترشی بپرهیزد. بیمار نباید با صدای بلند صحبت کند و اگر به خوردن حریره و شیردان گوسفند و پاچه گوسفند، آشی کدو، آش سبزی و کمپوت های شیرین مبادرت ورزد، بهتر است.

نسخه جوشانده برای گرفتگی، صدا

گل زوفا ۱۰ گرم - تخم کتان ۱۰گرم - گل پنیرک ۱۰گرم - گل ختمی ۱۰گرم - گل بنفشه ۱۰ گرم - تخم مرو ۱۰ گرم - تخم شنبلیله ۱۰ گرم - سیاوشان ۱۰گرم - خارخسک ۲۰ گرم - ناخنک ۲۰ گرم - ریشه اریسا ۲۰ گرم - ریشه شیرین بیان ۲۰ گرم. دو قاشق غذاخوری درسه لیوان اب دم کرده کمی بجوشانند. قبل از هر غذا دو استکان میل شود.

رژیم غذایی و نسخه سرماخوردگی مکرر در اطفال

سرماخوردگی و سرفه یکی از بیماریهای شایع و فراوان است که بیشتر بعلت تغییر هوا و ورود ویروسها و میکروبها به ناحیه سینوسهای صورت و گلو و بالاخره رهسپار شدن به طرف ریه ها، موجب سرفه، تب و ناراحتی برای اطفال خواهد شد. علت کهنه شدن وازمان این بیماری در کودکان یکی به علت ساختمان سینوسی ناقص در انهاست و دیگری به علت عدم توانایی در خارج کردن خلط سینه است. اگر سینوسهای صورت اطفال را شستشو بدهند در بهبودی آنها خیلی مؤثر است. غذاهای نرم کننده سینه مانند سوپ سبزی، حریره بادام، فرنی به بهبودی کمک می نماید.

نسخه سرماخوردگیهای مکرر اطفال

گل ختمی ۱۰ گرم - زوفا ۱۰ گرم - پنیرک ۱۰گرم - گل بنفشه ۱۰ گرم - ریشه سوسن ۱۵ گرم - ریشه شیرین بیان ۱۵ گرم - تخم شنبلیله ۵ گرم - تخم مرو ۵ گرم. یک قاشق غذاخوری سرخالی دریک لیوان آب دم کرده کمی بجوشد. قبل از غذا نصف استکان برای کودکان زیرپنج سال و یک استکان برای کودکان بالای پنج سال، اضافه کردن چند دانه انجیر، چند دانه پر هلو و نصف سیب درختی خوردشده به این جوشانده اثرات درمانی این دارو را بیشتر می کند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد