قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / با هپاتیت خود مبارزه کنید!!
جلوگیری از سرایت هپاتیت به دیگران
جلوگیری از سرایت هپاتیت به دیگران

با هپاتیت خود مبارزه کنید!!

با هپاتیت خود مبارزه کنید!!

جلوگیری از سرایت هپاتیت به دیگران

 به غیر از اینکه بیماران مبتلا به هپاتیت باید بیماری شان  مبارزه کنند و زندگی خوبی داشته باشند   آنها باید برای جلوگیری از انتقال بیماری به سایر هپاتیت از طریق خون به سایرین منتقل می شود، بیماران هپاتیتی باید محل زخم های خود را بپوشانند.images-1

تمامی خون هایی که از آنها خارج می شود (شامل خون قاعدگی) را با مواد ضدعفونی کننده پاک کنند و از اهداء خون یا عضوی از بدن به دیگران خودداری کنند، افراد مبتلا به هپاتیت باید در هنگام مراجعه به پزشک، پرستار، آزمایشگاه و دندان پزشکی، کادر پزشکی را از بیماری خود مطلع سازند تا آنها بتوانند اقدامات حفاظتی بیشتری را انجام دهند. بیماران هپاتیتی نباید هیچ گونه سوزن یا وسایل شخصی خود را (که می تواند خون آنها را به سایرین انتقال دهد) با دیگران به طور مشترک مصرف کنند (وسایلی مثل:گوشوارہ، تیغ، ریش تراشی ، مسواک  و غیره ) .

به علاوه افراد مبتلا به هپاتیت باید از بیماری خود به شریک جنسی شان آگاهی لازم را بدهند و از وسایل حفاظتی مثل کاندوم استفاده کنند. بیماران هپاتیتی و پزشکان در این نکته توافقی دارند که اهمیت زیادی دارد که بیماران هپاتیتی از بیماری هپاتیت و نحوه ی انتقال آن به دیگران اطلاعات کافی را داشته باشند و دانستن این موضوع که تماس های روزمره ی معمولی آنان با سایر افراد، مثل: دست دادن، در آغوش گرفتن و بوسیدن، باعث انتقال بیماری نمی شود، می تواند از ترس آنها بکاهد و این اطلاعات باعث می شود که زندگیشان تعادل خود را حفظ کند.

مبارزه و کنار آمدن با بیماری

گرچه مبارزه و کنارآمدن با بیماری هپاتیت می تواند بسیار مشکل باشد، اما این بیماران می توانند برای کمک به خود از روش های مختلفی استفاده کنند و از زندگی شان لذت ببرند. یکی از این راه ها، شرکت در گروه ها یا انجمن های حمایت از هپاتیت می باشد، در انجمن های حمایتی هپاتیت، بیماران هپاتیتی از تجارب یکدیگر استفاده می کنند.

با تبادل تجربیات بیماران هپاتیتی با یکدیگر اغلب آنها برای بعضی از مشکلات خود راه حل هایی را پیدا می کنند. انجام تمرینات ورزشی متوسط به بیماران هپاتیتی کمک می کند تا با بیماری شان مبارزه کنند. تحقیقات پزشکان نشان داده است که فعالیتهای ورزشی باعث قوی تر شدن بدن و نیز بهبود وضعیت روحی بیماران می شود. تمرینات ورزشی موجب افزایش سرعت جریان خون شده و در نتیجه ممکن است به پیشگیری یا کاهش اثرات سیروز و نیز پیشگیری از افسردگی کمک کند، فعالیتهای ورزشی به از بین رفتن خستگی بدن کمک کرده و موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود که این امر می تواند به مبارزه ی بدن با ویروس هپاتیت کمک کند. همچنین تمریناتورزشی با پیدایش استرس مبارزه میکند، استرسبرای سیستم ایمنی بدن خطرناک می  باشد.

تمرینات منظم ورزشی جزء مهمی از مبارزه با بیماری کبدی می باشد، افرادی که به طور منظمی ورزش میکنند، نه تنها احساسی بهتری خواهند داشت بلکه اغلب به درمان های پزشکی پاسخ بهتری می دهند و تمرینات منظم ورزشی باعث افزایش سطح انرژی بدن، کاهش فشار بر روی کبد و در بسیاری از موارد حتی باعث تأخیر در بروز بعضی از عوارض مرتبط با بیماری کبد میشود. مدیتیشن روش دیگری است که بسیاری از افراد مبتلا به هپاتیت برای حفظ سلامت کبد خود از آن استفاده میکنند. در روش مدیتیشن از تکنیکهای تمرکز فکر مثل تکرار یک کلمه یا صدا برای آرام کردن ذهن استفاده میشود. در هنگام مدیتیشن افراد بر روی یک کلمه یا جمله تمرکز میکنند تا تمام چیزهای دیگر را از ذهنشان بیرون بریزند و بدن خود را آرام و ریلکس کنند. مدیتیشن به قوی تر شدن سیستم ایمنی بدن و از بین بردن استرسی ها کمک میکند.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *