با ورزش از واریس جلوگیری کنید!!!


با ورزش از واریس جلوگیری کنید!!!

با ورزش از واریس جلوگیری کنید!!!

گشاد شدن و تغییر شکل دادن سیاه رگ اندام تحتانی بدن (مخصوصاً پاها) را واریس مینامند. این عارضه اغلب در افرادی مشاهده می شود که روزانه ساعت طولانی بر روی پاهایشان میایستند.

علل واریس 

برخی از زنان نیز در دوران بارداری، مخصوصاً در نیمه  دوم حاملگی به این عارضه دچار می شوند که زودگذر بوده و پس از زایمان به تدریج برطرف می شود. در صورتی که فرد مبتلا به واریس دچار عارضه  دیگری نباشد، واریس برای او مشکل و اختلال جدی ایجاد نمیکند اگر چه ممکن است ظاهر ناخوشایند را در اندام او به وجود آورد.• ضعف مادرزادی رگها و دریچه  رگی  • بیماری التهاب سیاهرگ (فلبیت).• آبستنی در زنان . • آسیب دیدگی بافت و رگ موجود در آن مثل ضرب دیدگی و... •  ضعیف شدن ماهیچه  نگهدارنده  رگها در اثر کهولت سن.

عوارض  واریس

• تورم (خیز) ساق و مچ پا• نازک، شکننده و تحریک پذیر شدن پوست قسمت پایین پاها• تغییر رنگ دادن پوست ناحیه  مبتلا• ایجاد زخم مقاوم در عضو مبتلا

 درمان واریس 

 به طور منظم ورزش کنید. از ایستادن طولانی مدت خودداری کنید.به طور صحیح بنشینید.وزن مناسب و سالم بدن را حفظ کنیدسیگار نکشید.جوراب سفت و مخصوص واریس بپوشیددر حالی که استفاده از روش های بالا می تواند از پیدایش سیاهرگ  واریسی جلوگیری کند، ایجاد سیاهرگ  واریسی جدید را متوقف نماید و اندازه و میزان درد سیاهرگ  واریسی موجود را کاهش دهد، اگر با این همه درد شدید داشتید یا اگر روش  بالا موثر نبودند، بایستی از درمان پزشکی تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنید.اسکلروتراپی، جراحی با لیزر و برداشتن سیاهرگ  واریسی از پابا پزشک متخصص مشورت کنید تا بهترین روش درمانی مناسب شما را بیان کند.

 درمان  واریس با طب سنتی

زالو هم زمان با مکیدن خون , یک سری آنزیم از بزاق خود ترشح می کند که آنزیم ها از این راه , وارد بدن شده و موجب جریان راحت تر خون می شود. این آنزیم ها با چسبیدن به دیواره رگ ها , ورم و التهاب آنها را بهبود می بخشد . لازم به ذکر است که تعداد دفعات استفاده از زالو به قوت جسمانی و مکانیزم بدنی بیمار بستگی دارد.
اگر مدت زمان طولانی ایستاده اید، مدتی در طی روز و یا بعد از اتمام کار خود، پاهای خود را بالا نگه دارید تا گردش خون در پاها بهبود یابد و پاها استراحت کنند
اگر واریس پای شما روز به روز بدتر می شود، از جوراب   مخصوص واریس استفاده کنید. این جوراب را می توانید از داروخانه و یا مراکز فروش لوازم پزشکی تهیه کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد