با پوست خسته چه کنیم؟


با پوست خسته چه کنیم؟

با پوست خسته چه کنیم؟

 

شرایط بد ممکن است پوست شما را خسته نشان دهد. ببینید چند ساعت است که بیدار بودهاید، و برای اینکه شاداب به نظر آیید، آرایش صورت خود را تمیز نکرده اید؟ برای رفع آن گردش خون را در پوست خود افزایش دهید، تا رنگ پوست شما شاداب تر به نظر برسد. با کمی نرم کننده به آرامی پوست خود را مالش دهید. فشارهای آرامی به طور چرخشی با انگشتان خود، روی پوست صورت آورید. با انگشتان خود بر روی تمامی قسمتهای صورت به آرامی ضربه بزنید، گویی در حال اجرای کنسرت پهانو هستید.

زخم

نشاسته  ذرت را تهیه کرده و مستقیماً بر روى زخم بگذارید. نشاسته  ذرت پودری ضد زخم و جذب کننده رطوبت است.

سؤالاتی درباره راه های مراقبت از پوست

۱- آیا می توانیم کرم تقویت کننده پوست را بر روی تمام قسمتهای صورت خود بمالیم؟

 تقویت کننده ها را میبایستی بیشتر اطراف بینی و چانه به کار ببرید، ولی هرگز نباید آن را دور چشم مالید. اگر میخواهید آرایش چشم خود را پاک کنید، فقط از آب ساده استفاده کنید.

۲- راه درست استفاده از نرم کننده ها چیست؟

شاید شما شنیده باشید که تنها راه مبارزه با شل شدن پوست صورت این است که نرم کننده ها را با کمک (دستها) از طرف گردن به سوی صورت بمالید. این مسئله حقیقت ندارد. تا آن زمانی که شما با تماسی ملایم، کرم را بر روی صورت بمالید، جهت این نوازش ها و ضربه ها هیچ اهمیتی ندارد.

۳- ترتیب درست استفاده از محصولات آرایشی پوست چیست؟

قانون درست قرار گرفتن لایه ها این است که اول لوازم آرایشی مایع را به کار ببرید، و بعد ژل و در نهایت کرم و لوسیون را بر پوست بزنید. همیشه در ابتدا کرم های جوش و دیگر محصولات درمانی را به کار ببرید. سپس از نرم کننده ها استفاده کنید. چون نرم کننده ها مانع نفوذ این مواد به رویپوست می شوند.

۴-آبی که برای شستشو استفاده می کنیم، می بایستی چه درجه حرارتی داشته باشد؟

آب کمی خنک بهترین آب است. آب داغ ممکن است پوست را تحریک کرده و باعث از بین رفتن چربی پوست شود. در حالی که آب خیلی سرد پوست را کاملاً پاک نمیکند. شستشو امر مهمی است، چون شیر پاک کنها فقط آلودگی و کثیفی را به سطح پوست میآورند، ولی شما با شستن پوست آنها را از روی پوست پاک می کنید.

۵- چه نوع صابونی برای حمام کردن و یا دوش گرفتن مناسب است؟

همیشه دو نوع صابون در حمام داشته باشید. صابونهای ضد بو برای زیر بغل و کشاله ران و پاها مناسب هستند. ولی برای قسمتهایی از بدن که بو از آن ساطع نمی شود مانند بازوها، ران و تنه بدن از صابونی ملایم تر استفاده کنید.

۶- من هر کاری میکنم که پوست خود را نرم نگه دارم ولی نمی توانم سختی آرنج خود را برطرف کنم؟

متأسفانه آرنج ها کمتر از بقیه قسمتهای بدن برآمدگی گوشتی دارند. برای درمان سختی سر آرنج یک ملاقه پاپایا(خربزه درختی) خرد شده را با لفنجان پودر ذرت مخلوط کرده و آرنج خود را برای 10دقیقه در آن قرار دهید. سپس با سلواکی کله این مواد را بر روی آرنج خود بکشید. پاپای دارای آنزیمهای طبیعی است که سلولهای مرده  پوست راست میکند، و آرد ذرت آنها را از روی پوست جدا می کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد