قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / با پیاز کنترل آسم را در دست بگیرید!!
درمان اسم
درمان اسم

با پیاز کنترل آسم را در دست بگیرید!!

با پیاز کنترل آسم را در دست بگیرید!!

نقش پیاز در کنترل آسم

توصیه کارشناسان به مبتلایان بیماری آسم این است که در رژیم غذائی خود مرتباً از پیاز استفاده کنید. پیاز حداقل دارای سه ترکیب شیمیائی طبیعی ضد التهاب داروی استکه به عامل زیربنائی بیماری آسم یعنی به التهاب حمله می کند. در مطالعاتی که دکتر دورش از دانشگاه یوهان گوتنبرگ در ایالت ماینز آلمان نموده کشف کرده است که عصارهٔ پیاز ویلی ترکیب شیمیای موجود در پیاز فعالیت ضدالتهابی دارند.

در این مطالعات مشاهدهکرده است که ترکیب شیمیای موجود در پیاز به نام دی فنیل تیوسولفینات ” دارای خاصیت ضدالتهابی قوی و حتی قوی تر از داروی شیمیای مصنوعی ضدالتهابی مرسوم به نام پردنیزون ” است. در این مطالعات دکتر دورش همچنین دریافته است که پیاز دارای خواص ضد آسم است. دریای آزمایش وقتی به عدهای افراد داوطلب قبل از این که در تماس با محرل ها قرار داده شوند، مقداری عصارهٔ پیاز داده شد که خوردند، حمله های آسمی برونشی آنها ۵۰درصد تخفیف یافت.

f6c420a6edb9364e3bbd6574a0c6b9fe

دکتر دورش این خاصیت جالب پیاز را مدیون وجود ترکیبهای شیمیائی تیوسولفینات ها” در پیاز میداند که یا ترکیب شیمیائی بسیار قوی ضد التهابی است. بعلاوه پیاز از نظریای ترکیب شیمیائی ضدالتهابی نیرومند دیگر بنام کوورستین نیز بسیار غنی است که برای رفع عکس العملهای آلرژی از جمله تب یونجه بسیار مفید است. ماده شیمیای کوورستین که از ضداکسیدکننده هاست، به نظر می رسد که غشاء سلولها را که هیستامین آزاد می کنند مقاوم می کند. و در حقیقت می توان گفت که کوورستین یا ماده شیمیائی شبیه کرومولین است.

کرومولین از داروهای شیمیائی (با منشأ گیاهی) تجارتی ضد آلرژی است که آزاد کردن هیستامین را مهار می کند. دکتر اریای بلوله” از دانشگاه ایالتی نیویورل در آلبانی نیز یا ماده شیمیائی دیگر در پیاز کشف کرده که آنرا (ترکیب شیمیائی عجیب) مینامد. این ماده شیمیائی در لوله های آزمایشگاهی از تحولات بیوشیمی که منجر به عکس العملهای التهابی می شوند جلوگیری می نماید.یا توضیح احتمالی علمی دیگر در مورد وجود نیروی ضد آسمی پیاز، طبقمقاله ای که در مجله اتحادیه پزشکان امریکا آمده این است که برخی آسمها ممکن استدر اثر یا عفونت باکتریائی توسط کلامیدیا پنومونیا (پنومونیا) باشد و پیاز معروفیت زیادی در مبارزه با باکتری دارد.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *