با کپک مواد غذایی چه کنیم..؟


با کپک مواد غذایی چه کنیم..؟

با کپک مواد غذایی چه کنیم..؟

کپک مواد غذایی 

مصرف غذاهای آلوده به کپک و یا باکتری یکی از راه های مهم ورود سموم به بدن ماست. میوه یا غذاهای کپک زده را به کلی باید دور ریخت، بریدن قسمت آلوده و مصرف قسمت سالم آن صحیح نیست، زیرا سموم و مواد ضد سم در آن ماده غذائی منتشر میشود و با مصرف آنها به بدن ما میرسد. به علاوه استنشاق اسپورهای مواد غذائی آلوده به کپک نیز در انسان ایجاد آلرژی ها،کهیرهای پوستی، آسم، بیماریهای ریوی و عفونت های داخلی (بخصوص در افراد ضعیف وناتوان) خواهد نمود. همچنین تماس مستمر با این قارچ ها به بروز ضایعات پوستی، ضایعات ناخن، زخم ها و غیره منجر خواهد شد. نوعی قارچ های کپکی که بر روی غلات، برنج، پسته، بادام زمینی، گردو، ذرت و غیره رشد می کنند قادر به تولید سم مهلکی بنام «آفلاتوکسین» میباشند که عامل سرطان، بخصوص سرطان کبد است. مصرف این مواد آلوده به کپک تدریجاً باعث تجمع سم در یاخته ها میگردد و از حد استاندارد روزانه که تجاوز نمود بیماریزا خواهد شد.  قارچ های مولد آفلاتوکسین گاه در خوراک ماهی های پرورشی، دانه های طیور و علوفه دام ها رشد می نماید. با مصرف گوشت ماهی، طیور، دام ها و شیر آلوده به این سم نیز به بدن انسان راه خواهد یافت .

خطر مایکرو ویو

غذای پخته شده با حرارت بالا زیان بار می باشد. لیکن پختن در مایکرو ویو مضرتر است. مایکروویو با تغییرات شیمیایی در ملکول های مواد غذائی، به کاهش محتویات مغذی آن به میزان ۹۰ - ۹۰ درصد و سمی شدن آن منجر می شود. این تغییرات شیمیایی، در ملکولها به غیر طبیعی شدن و غریبه بودن برای بدن انسان می انجامد و برخی از آنها نیز سرطانزا (کار سینوژن می شوند. تحقیقات در آمریکا، روسیه و سوئیس نشان داده اند که خوردن غذاهای مایکروویو شده ممکن است به افزایش برخی از سرطانهای خاص، عدم تعادل هورمونها، اختلال لنفاتیک ها، اختلال هاضمه، اختلال ایمنی، ناراحتی های خونی، مسائل و مشکلات ذهنی و مغزی و حتی بیماری های قلب و عروق منجر گردد.

نوع ظروف مورد استفاده

نوع ظروف و قابلمه های مواد استفاده نیز بسیار مهم است. بهترین راه، استفاده از ظروف شیشه ای و قابلمه های تفلن می باشد. ترکیبات موجود در سایر ظروف در مواد غذایی تأثیر میگذارند. ظروف استیل حاوی نیکل می باشد که این ماده آلرژن و کار سینوژن (سرطانزا) است. ظروف آلومینیومی و کاغذهای آلومینیومی سموم دیگری هستند که در ایجاد آلزایمر سهیم می باشند. ظروف تفلن نیز در حرارت های بالاتر ممکنست مسایل و مشکلاتی بار آورند. بهعلاوه خراش و سایش سطح تفلن نیز باعث ورود ذرات جدار آن در مواد غذائی می شود که شدید آسمی است. لذا از ظروف تفلن سالم و بدون ساییدگی استفاده کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد