با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت سوم


با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت سوم

با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!

درمان ریزش اشک، خارش، قرمزی چشم و تقویت روزی ۳ بار هر بار ۲ قطره روغن زیتون در چشم بکانند.-خوردن روزانه چند عدد سیب درختی بعلت دار بودن ویتامین A و B و C برای تقویت چشم توصیه شده است.-جهت شستشوی چشم ۵ گرم گل بابونه اصلی را در یک فنجان آب جوش ریخته مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده جهت شستشوی چشم بکار برد.مصرف هویج و زعفران در تقویت چشم مفید است. -در التهاب و خستگی چشم تی بگ (Teabag) مصرف شده بابونه را در روی چشم ها بگذارید و بهمین حالت دراز بکشید و بمدت ۱۰ دقیقه استراحت کنید با تی بگ مصرف شده چای نیز ممکن است.

درمان گل مژه

گل همیشه بهار (گلبرگ) قابض و ضد عفونی کننده است. -۲۵ گرم گلبرگ خشک گل همیشه بهار (کالاندولا) را در ۵۰۰ میلی لیتر آب جوش ریخته ۱۲ دقیقه بماند سپس صاف کنید و با یک گازاستریل در آن آغشته کرده و فشار دهید و بعد آن را روی چشم کمپرس کنید.

شستشوی چشم

گل عینکی ۱۵ گرم و گلبرگ گل همیشه بهار ۱۰ گرم آب ۵۰۰ میلی لیتر مخلوط را ۱۰ دقیقه بجوشانید و صاف کنید این محلول همیشه تازه تهیه شود.-یک چای کیسه ای یا چای رازیانه را پس از آنکه چای آن استفاده کردید بگذارید خنک شود. سپس مانند ضماد روی پلکها بگذارید و ۱۵ دقیقه چشم را استراحت دهید.جهت رفع خارش و شوره پلک چشممقداری از ساقه و برگ ارزن را سوزانده و سوخته آن را نرم بکوبید سپس در روغن گل سرخ حل کرده و خمیر آن را بر بن مژه ها و محل شوره پلک بمالید خارش پلک را برطرف و شوره آن را بخوبی درمان می کنید.-اگر صمغ آنغوزه را نرم سائیده و آنرا بصورت سرمه با عسل بکار برند و در چشم کشند جهت تقویت قوه بینائی، افزایش نور چشم، درمان تراخم، آبریزش و رفع سفیدی آن مجرباست.-چکاندن آب جوشانده اسفند در چشم در قطع ترشحات و سرخی چشم بی نظیر است.جهت رفع آبریزش چشم مقداری پوست انار را با پوست هلیله زرد مخلوط کرده در گلاب بقدری بجوشانید تا پخته شود سپس با پنبه چشم را با آب آن بشوئید.

 درمان ورم ملتحمه

هر روز یک قاشق مرباخوری از گیاهان بابونه، مغز ناخنک و گل بنفشه (از هر کدام ۲۵ گرم) را در یک لیوان آب جوشانده صاف نمائید و چشم را در ۳ نوبت .صبح و شب با آن بشویند.-شستشو با آب جوشانده و صاف شده بابونه نیز در رفع آبریزش مؤثر است.-سرمه صمغ درخت بیدمشک ضعف قوه بینائی را برطرف می کند و نور چشم را زیاد می کند دستور تهیه سرمه ۳۰ گرم صمغ درخت بیدمشک را در ظرفی سربسته بریزد و آن را روی اجاق گذاشته تا خوب بسوزد و هر بار مقداری از آن را با میل سرمه به چشم بکشید. جهت رفع سرخی و سفیدی چشم و تسکین درد آن مقداری آب کدو را با آب گل سرخ مخلوط کرده و آنرا به چشم بکشید یا در چشم بچکانید.کشیدن سرمه کندر به چشم باعث زیادی نور چشم شده و قوه بینائی را تقویت می کند همچنین اگر پودر کندر را با لعاب کتیرا خمیر کرده و به پشت و روی پلکها بمالید جهت رفع آبریزش چشم روزی یک مرتبه چشمها را با آب جوشانده کندر شستشو دهید.-مالیدن عصاره له شده کنجد بر پشت چشم در درمان ورم ملتحمه و حساسیت چشمی بکار می رود - ضماد پیاز نرگس با عسل جهت درمان ورم چشم تجویز می شود و جهت رفع گرفتگی پلک چشم اثری نیکو دارد.با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت اول با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت دوم با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت چهارم 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد