با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت چهارم


با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت چهارم

با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!

درمان خارش و آبریزش چشم با سرمه گردو ۵ عدد گردوی کامل همراه با پوست سبز روی آن) را در ظرف سربسته بگذارید و آن را روی اجاق گذاشته تا کاملاً سوخته شود سپس دوده اطراف ظرف را با قاشق جمع آوری کرده و با میل سرمه در چشم بکشند.-کشیدن سرمه میخک علاوه بر رفع کم سوئی چشم و تقویت قوه بینائی در پاک کردن لکهسرخ که در چشم پدید می آید مفید است.-دستور تهیه ۱۵ گرم میخک را با ۵ عدد گردوی کامل در ظرفی فلزی در بسته سوزانده بعد درب ظرف را برداشته و با قاشق دودهٔ آن را جمع آوری کرده و با میل سرمه در چشم بکشید.-مقداری کندر را نیز می توان به ترکیبات تهیه سرمه افزود-در هنگام چشم درد در سرماخوردگی تخم گشنیز، برگ اکالیپتوس، برگ تیول، اسطو خودوسی و بادرنجبویه را مخلوط کرده در ظرفی بریزید و با آن بخور دهید. بعد از آنکه در زیر حوله بخور کاملاً عرق گردید نفس های عمیق بکشید که ریه و بینی از بخور داغ شود، سپس سر و چشم خود را بپوشانید و بگذارید به آرامی خنک شود.-اگر چشم آب آورد تخم حنا را سائیده و به چشم سرمه نمائید تکرار این عمل باعث برطرف شدن آب جشم می شود.-اگر چشم لک سفید آورد عناب را با هسته بکوبید و در آب جوش بخیسانید. سپس آن را بجوشانید. آنقدر که آب آن بسیار کم شود. بعد آن را در پارچه بریزید و بفشارید تا آب آن خارج شود آب بدست آمده رابا قطره چکان روزی ۳ مرتبه به چشم بچکانید لک سفید مرتفع میگردد.

درمان لک چشم

می توان پوست هلیله زرد را نرم سائید و با گلاب مخلوط کرد و روزی ۱۰ قطره پنج قطره صبح و ۵ قطره شب در چشم چکانید تالک از بین برود.-گل مژه با خوردن آب انار، پرتغال، عناب، زرشک، آب لیمو و یا آب کاسنی جهت تصفیه خون بهبود می یابد.-مالیدن سیر (حبه شده) بر روی پلک مفید است.-هر شب یک قطره آب لیمو در چشمان خود بچکانید چشمان شما را درخشان می کند و جلای مخصوصی بدیدگان میبخشد.- جهت معالجه آب مروارید آبلیمورابا رنده پیاز خام روی چشم ضماد گذاشتهاند بعد از مدتیمعالجه شده است.-چکاندن یک قطره آب گشنیز چشم را ضد عفونی میکند-در هنگام گل مژه و تحریکات چشم یک دسته برگ ریحان تازه را بچینید و آنرا به قطعات کوچکی خرد کنید و آنرا در وسط کمپرسی که از (گاز استریل آغشته به گلاب) درست کرده بگذارید و این کمپرس را یکساعت روی چشم نگهدارید.-کاسنی ورم ملتحمه چشم (رامد) را دو است.-زهره حیوانات (کیسه صفرا) داروی تم چشم استروش تهیه سرمه چشم مغز هسته ها را روی صفحه توری سه پایه ریخته و در چراغ الکلی الکل سفید بریزید و روشن کنید در فاصله ۲۰ سانتی متری بالای شعله یک سینی فلزی ثابت نگهدارید (بر روی سه پایه مجزا) بعد از سوختن و جمع شدن دو ده ها در زیر سینی فلزی آنرا با تیغ بتراشید و در ظرف شیشهای پنیسیلین تمیز نگهداری کنید-تخم کلم و سیاه دانه و رازیانه هر کدام یک قسمت شکر نیم قست کوبیده مخلوط کرده برای افزایش و بهبودی دید چشم مفید است. - آب ریزی از چشم (گرفتگی مجرای چشم) گل بنفشه ۱۵ گرم، ناخنک ۱۰ گرم، بابونه ۵ گرم، امله مقشر ۵ گرم یک قاشق مرباخوری از مخلوط را در یک لیوان آب جوشانده صاف کرده بعد از سرد شدن هر ۸ ساعت چشم را بشویند.

 کم سویی چشم

 سیاه دانه ۳۰ گرم، تخم شنبلیله ۱۰ گرم، آمله مقشر ۱۰ گرم، رازیانه ۳۰ گرم، هلیله سیاه ۱۰ گرم، دارچین ۱۰ گرم، همه را نرم کوبیده در نیم کیلو عسل حل کرده روزی ۳ قاشق غذاخوری. ورم ملتحمه بهاره، حساسیت یا آلرژی چشم گل بنفشه ۲۵ گرم، بابونه ۵ گرم، ناخنک ۲۰ گرم، یک قاشق مرباخوری در یک لیوان آب جوشانده صاف نمایند چشم را روزی ۳ مرتبه با آن شستشو دهند.-در ریزش مژه ها مالیدن روغن فندق مفید است.- برای خارش پلکها و ریزش مژهها مالیدن روغن فندق مفید است. ۵ گرم سماق را در ۲۵۰ میلی لیتر آب جوشانده بعد سرد شود کمی گلاب اضافه کرده و پلکها را بشویند.با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت اول با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت دوم با گیاهان تقویت کننده وشستشو دهنده چشم آشنا شوید!!قسمت سوم 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد