با گیاهان دارویی از حمله قلبی پیشگیری کنید!!


با گیاهان دارویی از حمله قلبی پیشگیری کنید!!

با گیاهان دارویی از حمله قلبی پیشگیری کنید!!

حمله قلبی 

حمله قلبی هنگامی بروز میکند که یک یا چند شریان کرونر یا شاخه های آن مسدود شده در نتیجه خون نتواند به عضله قلب برسد. علت شایع حمله قلبی، تشکیل تدریجی لخته خون روی یک توده آترواسکلروردی است که قبلاً به طور نسبی رگ را مسدود کرده است. هنگامی که رگ کاملاً مسدود شد، جریان خون به سرعت متوقف میشود. علامت حمله قلبی درد در قفسه سینه است که متأسفانه با سوء هاضمه اشتباه میشود و بسیار خطرناک است. این درد متغیر بوده ممکن است بسیار خرد کننده باشد و از درد در قفسه سینه تا احساس فشار در زیر استخوان جناغ، که به طرف پشت، فک یا بازوی چپ منتشر میشود، متغیر است. علائم دیگر انفارکتوس عبارت است از ضعف، تنگی نفس، تعریق، تهوع و شخصی که به تازگی دچار حمله قلبی شده اغلب رنگ پریده، سرد و عرق کرده است. بیماران حمله قلبی، قربانی می شوند که برای جلوگیری از این امر باید هر چه سریع تر بیمار را به بیمارستان منتقل کرد.

چگونه از انفارکتوس عضله قلب جلوگیری کنیم

افرادی که دچار ناراحتی های قلبی هستند از بحث و مجادله و قرار گرفتن در شرایطی که آنها را عصبانی میکند جدا پرهیزکنند زیرا فشارهای عصبی انجام فعالیت قلب را دشوار میکند. تا در صورتی که بیمار به کشیدن سیگار معتاد است حتماً باید نسبت به ترک آن اقدام کندزیرا نیکوتین موجود در آن، رگ های خوبی را منقبض میکند. تا باید از نوشیدن انواع مشروبات الکلی جدا پرهیز کنید. تا ورزشی یکی از مهمترین کارهایی است که باید در برنامه روزانه خود بگنجانید. اما برای انجام هرگونه ورزش ابتدا یک برنامه ورزشی صحیح از پزشک خود درخواست کنید تا به تدریج توان و عمل شما نسبت به ورزش افزایش یابد. پیادهروی در هوای آزاد یکی از ورزش های ویژه و آسان برای بیماران قلبی است. البته هرگاه در حین ورزش احساس تنگی نفس کردید بنشینید، استراحت کنید و در صورت تجویز پزشک فورا یک قرص نیتروگلسیرین مصرف کنید و زمانی که دوباره احساس آرامش کامل نمودید به فعالیت خ ادامه دهید.در صورت خستگی شدید یا مصرف غذاهای سنگین، از فعالیت های جنسی جدا خودداری کنید و چنانچه به هنگام فعالیت جنسی دچار درد در ناحیه قفسه سینه شدید، فورا آن را متوقف کرده در مورد انجام مجدد آن با پزشک خود مشورت کنید. از فعالیتهایی مانند بلند کردن اجسام سنگین، نظافت یا باغبانی طاقت فرسا که به سرعت شما را خسته میکند و موجب تنگی نفس می شود بپرهیزید. تا اگر به هر علتی خسته شدید کار را متوقف کرده استراحت نمایید. سعی کنید با خود و دیگران گشادهرو باشید زیرا خنده برای قلب و روح مفید است.

چه کسی در معرض خطر است؟

در حدود ٪۷۰ مرگ و میرها در اثر بیماری قلبی است و نزدیک به ۲۵٪ کل موارد فوت، به دلیل بیماری عروق کرونری قلب میباشد. مهمترین عواملی که موجب بیماری شریان کرونری می شوند و به دنبال آن حملهٔ قلبی به وجود می آید عبارتند از: فشار خون بالا،عدم  تحرک و فعالیت های جسمی، سن بالا، فشارهای روحی - روانی و مصرف کم آب.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد