با گیاه زیره لاغر شوید….


با گیاه زیره لاغر شوید….

با گیاه زیره لاغر شوید....

 

زیرهCARIUM CARVI L 

گیاه دو و یا چند ساله از خانواده ی چتردارهاست. (Umbelliferae MorSS)  ۲۵نوع زیره که در اروپا و آسیا منتشرند، شناخته شده است. زیره عادی نسبتاً فراوان می باشد. (Carum carvi) ساقه اش تک شاخه و توخالی بوده و بلندیش تا ۱۰۰ سانتیمتر میرسد. برگهای دراز و سه پره داشته، برگهای پایینی دارای دمچه های دراز و برگهای بالایی دارای دمچه ی کوتاه هستند. گلهای آن کوچک و سفیدند. در ماه های تیر و مرداد گل می کند. میوه اش دو قسمتی و دو بذره می باشد. مزه ای تیز و گوارا دارد. میوه ی آن را ماه های تیر و شهریور قبل از رسیدن کامل آن (هنگامی که رنگ تیره ی خاکستری می گیرد) جمع می نمایند. میوه رسیده رنگ خاکستری تیره دارد. این میوه را در ظرف سرپوشیده و سیاه نگهداری می کنند و تا سه سال قابل نگهداری است.زیره در جنگلها و مناطق دشتی - جنگلی قسمت اروپایی روسیه در قفقاز، سیبری، خاور دور و در مناطق کوهستانی و کوهپایه ای آسیای میانه، اروپای شرقی، مدیترانه، مغولستان، چین و آمریکای شمالی می روید. محل سبز شدن آن در مرغزارها، بوته زارها، کنار نهرها و جوی هاست. به عنوان گیاه حاوی روغن معطر پرورش داده می شود.

اهمیت اقتصادی

میوه و روغن معطر زیره برای خوشبو کردن تولیدات نان در آشپزی، پنیر سازی، قنادی و صنایع لیکور استفاده می شود. میوه و علف زیره را برای درست کردن خیارشور و کلم شور استفاده می نمایند. همچنین مانند ادویه به سوپ ها، سوس ها و غذاهای گوشتی می افزایند. در طب سنتی جوشانده میوه آن به عنوان داروی شیره آور (برای اشتها) خلط آور، مسهل و بادشکن استفاده می شود. عصاره بذر آن رابه مادران شیرده، برای تقویت شیرده می دهندشیره آبی بذر و قسمت روی زمینی آن برای درمان گاستریت، سوء هاضمه، بیماری معده، کمخونی، کوله سیستیت مزمن، یبوست بزرگسالان، تجمع گازها و نفخ شکم مورد استفاده قرار میگیرد. همچنین جوشانده میوه زیره برای درمان جراحت ها و اکز مای مرطوب به شکل مرهم یا پانسمان به کار میرود. در طب کهن زیره به سبب مزاج گرم و خشک آن استفاده ی گسترده ای داشته است. نظر به تألیف ابن سینا، زیره اعضای درونی را قوی نموده و برای بیماری های عصب، کمر، سیاتیک و فلج عضلات مفید است. این گیاه سینه را تازه کرده و سرفه را تسکین میبخشد. برای قولنج روده، کرم کدو و به صورت مخلوط با شراب برای بیماری کلیه و دشواری ادرار کردن مفید است. مقدار ۵/۹۲ گرم آن همراه با جوشانده ی پوست درخت غار برای دفع کردن سنگ آشامیده می شود. نظر به توصیف محمدحسین شیرازی زیره تأثیر بادشکنی و تقویت بخشی دارد. برای درمان تنگی نفس و تپش قلب مفید بوده، معده را گرم می نماید. اشتها می آورد و غذای هضم نشده و ترش شده را از معده خارج می کند. از استفراغ جلوگیری کرده و ادرار را می راند.به اضافه این که درد معده را هم رفع می کند. اگر زیره با غذا خورده شود بدن را قوی ساخته، چاقی و توانایی می آوردآشامیدن جوشانده زیره، قولنج معده را تسکین بخشیده، ادرار را زیاد می کند. این ماده می تواند کرم روده را بکشد. مقدار مصرف آن ۸/۸ گرم است. در طب تبت، زیره را به عنوان داروی ضدالتهاب برای درمان التهاب ملتحمه چشم و التهاب و بیماری های دستگاه گوارش استفاده می نمودند. در طب معاصر جوشانده میوه و روغن معطر زیره به عنوان یک داروی زیاد کننده ترشح غدد دستگاه گوارش دارای تأثیر صفرا رانی، بلغم آوری، مسهل و بادشکن است. میوه زیره نیروی حیاتی و کشش روده را زیاد میکند.

طرز آماده نمودن

۱ - یک قاشق سوپخوری از میوه  آن را در یک استکان آب گرم روی شعلهی آرام ۳۰ دقیقه جوشانده، سپس صاف کرده بعداً به ۲۰۰ میلی گرم آب جوشیده اضافه می کنند. به مقدار یک تا ۲ قاشق سوپخوری ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از غذا روزی ۳ تا ۴ بار می نوشند. (به عنوان داروی شیره آور). برای اطفال به مقدار یک قاشق چای خوری،روزی ۲ تا ۳ بار ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از غذا به عنوان داروی بادشکن داده می شود. ۲- روغن معطر زیره به مقدار یک تا ۲ قطره روی یک حبه قند ریخته شده و روزی ۲ تا ۳ بار به منزله ی داروی تنظیم کننده معده و روده خورده می شود. ۳- آب زیره (عبارت از یک گرم روغن معطر در یک لیتر آب) در پزشکی اطفال به جای آب بادیان به مقدار یک تا ۲ قاشق چای خوری، روزی ۲ تا ۳ بار به عنوان بادشکن استفاده می شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد