با یک رژیم غذایی صحیح, سالک را درمان کنید…


با یک رژیم غذایی صحیح, سالک را درمان کنید…

با یک رژیم غذایی صحیح, سالک را درمان کنید...

 

رژیم غذایی و نسخه ضد سالک

سالک که سالهای اخیر فراوان تر و باعث درد ورنج عده زیادی گشته است. بر اثر گزش یک نوع پشه خاکی بوجود می آید. چون بعضی اوقات زخم های عفونی و عمیقی برای بیمار بوجود می آورد و گاهی هم در مسیر عروق مبتلایان دانه های آزاردهنده بوجود می آید، که مانند دانه تسبیح سرتاسر عروق آن عضو مبتلا را گرفته، بصورت برآمدگی هایی دردناک خود را نشان می دهند. لذا در این مورد بایستی از ویتامین C و ویتامین های گروه B بیشتر استفاده شود و اینجا نیز بهتر است از گروه املاح مؤثر و اسیدهای آمینه و ویتامین هایی که همگی در مخمر آب جو، مالت جو، جوانه گندم و رعشه برنج است استفاده نمود. ویتامین A و E در بهبودی این زخمها مؤثرند.

نسخه شستشوی محل سالک

۵۰گرم شیرین بیان را نیم کوب کرده پنج قاشق غذاخوری از آن را در پنج لیوان آب جوشانده تا یک لیوان شود. با آن زخم را خوب بشویند. هرچه این شستشو بهتر انجام گیرد. زخمها زودتر بهبودی مییابند. از جوشانده غوزه کلوزه هم برای شستشوی زخم می توان استفاده کرد. پس از این شستشو، از پماد زیر بایستی استفاده نمود.یک کیلو پوست کلوزه که پنبه های آن را خارج کرده باشند با آب بجوشانند تا به قوام آید صاف کنند دوباره بجوشانند تا نصف لیوان بماند آن را با ۲۰ گرم روغن زیتون بجوشانند تا پماد بدست آید صبح و عصر با آن پماد زخم را پانسمان کنند.

نسخه بسیار مجرب سالک

سقز ۲۵ گرم - کندر ۲۵ گرم - موم زنبور عسل ۱۰ گرم - مرداسنگ ۱۵ گرم - سرنج ۱۵ گرم - روغن زیتون ۲۵۰ گرم.روغن را حرارت داده اما نجوشد. موقعی که خوب داغ شد سقز را کوبیده آهسته ، آهسته در روغنهای داغ شده حل کنند و بهم زنند. بعدأموم را خرد کرده به روغن اضافه کنند. سپس کندر را کوبیده به تدریج اضافه نمایند. پس از آن مرداسنگ را که خیلی نرم ساییده اند. بتدریج وارد کنند و در آخر سرنج را خیلی به آهستگی به روغن اضافه نموده و مرتبا بهم زنند. باید توجه داشت که محلول یک دفعه به جوش نیاید. والاتمام آن بصورت کف خارج می شود. حرارت را باید ادامه داد تا کم کم محلول قوام گیرد (سفت شود) و به صورت پماد در آید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد