بدن خود را بشناسید…


 بدن خود را بشناسید…

 بدن خود را بشناسید...

 

به دلیل اینکه ام اس هیچ کس کاملاً شبیه کنید: آیا احساسی می کنید حرارت، باعث بدتر شدن علایمتان می شود؟ آیا بیش از حد نسبت به سرما حساس هستید؟ انرژی شما، چه موقع در بالاترین حد است؟ چگونه به استرس واکنش نشان می دهید؟ آیا اول صبح بهتر می توانید مطالب را حفظ کنید و رویشان تمرکز داشته باشید یا در طول روز ؟ آیا در اثر مصرف داروهایتان دچار عوارض جانبی می شوید؟ آیا زمان انجام کارهایتان نسبت به سابق طولانی تر شده است؟

در حالی که سخت مشغول یافتن این اطلاعات مهم برای خود هستید، به یاد داشته باشید که این اطلاعات را با افراد اصلی زندگی تان در میان بگذارید. کسی نمی تواند فکرتان را بخواند؛ مطرح کردن چگونگی عملکرد بیماری تان با دیگران، این حسن را دارد که در موقع نیاز، به کمک شما می آیند.

- فعالیت هایتان را به گونه ای برنامه ریزی کنید که در بهترین قسمت روزتان قرار بگیرد: ممکن است شما صبح ها احساس کنید میتوانید دنیا را تسخیر، یا در آخر روز آماده ی رفتن به یک تعطیلات طولانی باشید. پس از اینکه نسبتا متوجه شدید کارایی بدنتان در طول روز چگونه است، بسته به شرایط بدنی خود، برنامه ریزی کنید.

 اگر انرژی شما در صبح بیشتر است. کارهایی را که انرژی زیادی میطلبد، صبح زود انجام دهید. اگر یک چرت کوتاه در بعدازظهر باعث تقویت انرژی شما می شود، ببینید چطور می شود از آن به بهترین وجه استفاده کرد. اگر هرچه به انتهای روز نزدیک می شویم، فکر کردن و تمرکز سختتر می شود، مسائلی که احتیاج به فکر کردن دارد زودتر انجام دهید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد