برای تقویت حافظه از گوتوکولا کمک بگیرید …!


برای تقویت حافظه از گوتوکولا کمک بگیرید …!

برای تقویت حافظه از گوتوکولا کمک بگیرید ...!

 

گوتوکولا چیست ؟

گیاهی است از خانواده Unbelliferae، که گونه متعددی دارد و در مناطق حاره ای آسیا، استرالیا، چین، تایوان و هندوستان انتشار دارد و در ایران دو گونه آن تا به حال شناسایی شده است:گونه  H.Vulgaris، گیاهی است یک ساله، کوچک، خزنده، دارای برگ دایره ای شکل و دندانه دار که دمبرگ درازی به وسط پهنه  برگ چسبیده است، قطر دایره  برگها از یک تا چهار سانتی متر می باشد و یک ساقه  خزنده و خوابیده روی زمین دارد که دمبرگ بلندی از جا مختلف ساقه خارج و منتهی به برگ دایره ای شکل میشود. گل آن سفید و کوچک از بین دمبرگ ها در تابستان ظاهر می شود. میوه آن کوچک و کروی شکل است. این گیاه در چمنزار مرطوب و باتلاقها میروید و در ایران به طور خودرو در اراضی مرطوب و آب راکد مناطق شمال ایران دیده می شود.گونه  H.asiatica، شبیه گونه  قبلی است با این اختلاف که در این گونه دم گل  فرعی وجود ندارد. این گیاه در ایران در اراضی مرطوب، باتلاق ها و آب راکد لاهیجان و مناطق اطراف آن در کنار آب بند شناسایی شده است.

نام دیگر گوتوکولا

آب قاشق - اولادن - قصعة الماء.

ترکیبات گوتوکولا

اسانس - روغن چرب - مواد رزینی - ماده  سنتلوزید-ولارین - از یا تیکوزید - سیتوسترول - تانن - هیدروکوتیلین - آزیاتیکوزید - تری ترپنیک اسید.ویتامین C در این گیاه وجود دارد.

درمان با گوتوکولا

هر روز صبح و شب، هر بار نصف قاشق مرباخوری برگ خشک گوتوکولا را در یک لیوان آب جوش پانزده دقیقه دم کنید و آب آن را صاف کرده بعد چند قطره آبلیمو اضافه کنید، سپس با عسل شیرین سازید و بنوشید. جریان خون در پاها و اعضا سفلا بدن را افزایش میدهد، بعضی از بیخوابیها را برطرف میکند، خنک کننده است، خون را تصفیه، اشتها را تحریک و به هضم غذا کمک میکند، ضد جذام و اسل است، مدر می باشد، برای بیماری اعصاب، تشمع کبد و تقویت حافظه مفید است.با آب دمکرده گیاه کمپرس کنید. جراحتها و سودا را درمان می کند، تاول و تومور سرخ فلسی شکل و دردناک بیماری سودا را درمان میکند.عصاره گیاه تازه را بگیرید و به صورت تصفیه شده برای التیام جراحتها، زخمها، سفلیس و خنازیر استفاده کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد