خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / برای جلوگیری از چین و چروک پوست چه کنیم؟
چين و چروک پوست
چين و چروک پوست

برای جلوگیری از چین و چروک پوست چه کنیم؟

برای جلوگیری از چین و چروک پوست چه کنیم؟

برای رفع چین و چروک اطراف دهان صبح ها دهان را پر از آب سرد کنند و چند دقیقه نگاه دارند. . برای رفع چین و چروک صورت، پوست را با محلول آب نمک سرد ماساژ دهند. ۲ ویتامین ث از چین و چروک پوست جلوگیری میکند. ۰ برای رفع چین و چروک پوست از کرم ویتامین A+D با نظر پزشک استفاده شود. برای از بین بردن چین و چروک صورت، شلتوک برنج را جوشانده صاف نموده سپس کمی برنج را در آن جوشانده به صورت ماسک روی صورت بگذارند. . برای رفع چین و چروک صورت، یک قاشق آرد ذرت، یک قاشق آرد نشاسته و یک قاشق آرد جو را با عسل مخلوط کرده و کمی عرق برگ چنار به آن اضافه نموده به صورت ماسک روی پوست بگذارند. ۷. برای جلوگیری از چین و چروک و محافظت پوست با روغن کتان صورت را چرب نمایند و یا اینکه با روغن کتان کرم درست کرده استفاده کنند.

طرز تهیه کرم روغن کتان: ۵ گرم اسپرماستی (چربی نهنگ) و ۲۰ گرم و از لین را با حرارت غیرمستقیم (بن ماری) ذوب کرده سپس ۱۵۰ گرم روغن کتان به آن اضافه نموده آهسته هم زده تا مخلوط شود یک قاشق چایخوری بوراکس را که در نصف استکان عرق برگ چنار حل نموده به مواد اضافه کرده آهسته هم زده تا کرم سرد شود. ۸. برای رفع چین و چروک پوست از روغن کرچک که حاوی جوانه گندم است ماساژ دهند

طرز تهیه روغن کرچک و جوانه گندم: ابتدا گندم را به مدت ۱۲ ساعت در آب خیسانده سپس در آبکش ریخته تا آب آن برود و ۱۲ الی ۲۶ ساعت تا زمانی که گندم جوانه بزند سپس ۱۰۰ گرم جوانه گندم را با یک لیتر روغن کرچک در مخلوط کن ریخته آنها را خوب مخلوط کرده به مدت ۲ هفته در آفتاب گذاشته و یا 4ساعت حرارت غیر مستقیم داده بعد از این که جوانه ته نشین شد روغن راصاف نموده صورت را ماساژ دهند.

telegram

همچنین ببینید

معالجه کورک های سر

با داروهای گیاهی کورک های سر را درمان کنید!!

با داروهای گیاهی کورک های سر را درمان کنید!! معالجه کورک های سر یک عدد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *