برای داشتن بدنی قوی خوردن ماست را فراموش نکنید.!


برای داشتن بدنی قوی خوردن ماست را فراموش نکنید.!

برای داشتن بدنی قوی خوردن ماست را فراموش نکنید.!

 یکی از مهمترین روش برای بررسی سلامتی این است که مشخص شود سیستم دفاعطبیعی بدن چقدر فعال است و تا چه حدودی آماده مبارزه با دشمنان بدن انسان نظیر ویروس ها و باکتریها و عوامل تومورزا هستند و پس از بررسی برای تقویت و فعال نمودن سیستم دفاع طبیعی بدن چاره اندیشیده شود. 

اثر ماست بر سیستم دفاعی بدن 

 برای مثال از جمله امکاناتی که می توانند به فعال شدن سیستم دفاع طبیعی بدن کمال کند ترکیباتی است که در ماست وجود دارد. با خوردن ماست به قدر کافی، جداقل دو عامل فعال و مفید تحریک و تقویت می شود، یکیسلول NK و دیگری گاما اینترفرون " است.در آزمایش نشان داده شده که اگر دو سه پیمانه ماست که دارای مادهٔ فعال زنده باشد در روز خورده شود مقدار اینترفرون ممکن است تا ۵ برابر افزایش یابد.بعلاوه ماست فعالیت سلول NK را که به ویروس و سلول تومور حمله می کنند تقویت می نماید. 

نظریه دکتر جوزف سیمکا پیرامون اثر ماست

 دکتر جوزف سیمکا یکی از دانشمندان محقق تغذیه معتقد است که سلول  NK که در داخل بدن وجود دارند سلول تومورها را کنترل و منهدم میکنند.سلول NK یکی از مهمترین مدافعان بر ضد سلول تومور و ویروس هستندجالب این است حتی در مواردی که ماست حرارت داده شده و تا ۹۵ درصد باکتری زندهٔ ان از دست رفته باشد معهذا هنوز در فعال کردن سلول NK مؤثر است. 

مواد غذایی برای تقویت سیستم دفاعی

 سیر، ماست، قارچ سیاه شی ئی تیک" ترکیبات شیمیائی موجود در مواد خوراکی که موجب تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن می شوند بتاکاروتن در هویج، اسفناج، سبزی سبز تیره، کدو حلوایی، برگه زردآلو، طالبی، برگ چغندر و غیره ویتامینC در فلفل قرمز تند و سایر انواع فلفل، مرکبات، کلم بروکلی، اسفناج و غیره - ویتامین E در مغز گیاهی، چربی آلی، عنصر زینک (در دانه غلات، تخم کدو حلوایی، صدف دریایی) و غیره.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد