قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / برای درمان برونشیت چه کنیم؟
برونشیت
برونشیت

برای درمان برونشیت چه کنیم؟

برای درمان برونشیت چه کنیم؟

برونشیت

سرفه شما از چه نوعی است؟ سرفه خلطی یا خشک ؟ اگر سرفه با خلط توام است نباید مانع از سرفه کردن خود شوید. زیرا ریه ها با سرفه سعی در خلاص شدن از شر آن دارند. اگر سرفه نکنید خلط های ریه خارج نخواهند شد. بنابراین بهترین کار صبر وتحمل است.

دارو ضد سرفه

اما اگر سرفه خلطی نباشد – یعنی اگر ضمن سرفه کردن خلطی خارج نشود – بهتر است از یک داروی ضد سرفه حاوی دکستر و متورفان استفاده کنید.

سیگاری ها! هوا را پاکیزه کنید

سیگاری های مبتلا به برونشیت مزمن ممکن است از شنیدن نتیجه تحقیقات در خصوص وجود رابطه بین مصرف

شیر و سیگار کشیدن متعجب شوند. دکتر «ملوین تاکمن» در این باره میگوید: «طی تحقیق معلوم شد آن دسته از افراد سیگاری که شیر مصرف میکردند نسبت به سیگاری هایی که شیر مصرف نمی کردند، کمتر به برونشیت مزمن دچار شدند.» این تحقیق بر روی ۲۵۳۹ سیگاری انجام گرفت. سیگاری هایی که شیر مصرف میکردند روزانه یک لیوان شیر را در رژیم غذایی خود گنجاندند. پس اگر اصرار به سیگار کشیدن دارید حداقل روزی یک لیوان شیر مصرف کنید. این که شیر به چه نحو مانع از بروز برونشیت در افراد سیگاری می شود هنوز به درستی مشخص نیست. طی تحقیقات مشخص شد شیر بر افراد غیر سیگاری مبتلا به برونشیت چنین تأثیری ندارد. البته نمیتوان شیر را به عنوان پادزهر سیگار برای مبتلایان به برونشیت دانست. هنوز هم بهترین روش برای رهایی ازبرونشیت مزمنترک سیگار است.

 

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *