قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / برای درمان بیماری کلیوی از گیاه الاتر یوم استفاده کنید!!!
الاتر یوم
الاتر یوم

برای درمان بیماری کلیوی از گیاه الاتر یوم استفاده کنید!!!

 برای درمان بیماری کلیوی از گیاه الاتر یوم استفاده کنید

الاتر یوم

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی آن میپردازیم گیاه دارویی الاتریوم است.

الاتریوم رسوب خشک شده ای است که از فشردن مغز خیار خر حاصل می شود و به ترتیب زیر تهیه میگردد؛ میوه ی رسیده ی خیار خر یا خرخیار چیده می شود، علامت رسیدگی کامل میوه این است کهچون دست به آن برسد خودبه خود از بوته جدا می شود و تازه و شاداب می باشد. پس از چیدن میوه آن را بریده و روی تورهای سیمی یا الک یا پارچه ای ریخته و فشار می دهند که عصاره ی آن از صافی بگذرد، سپس آب شیرین و زلال روی عصاره ی گرفته شده میریزند و می گذارند تا رسوب آن ته نشین شود، بعد آب صاف رقیق روی آن را دور میریزند و مجدداً روی رسوبات باقی مانده آب شیرین خالص می ریزند و پس از ته نشین شدن مجددا آب روی آن را دور میریزند، بعد ته مانده ی باقی مانده را کاملاً نرم ساییده و با هم وزن آن صمغ عربی یا با نصف وزن آن نشاسته مخلوط کرده، ساییده و قرص درست کرده و خشک میکنند و در بازار به نام الاتریوم عرضه میکنند. توجه داشته باشید در موقع تهیه ی الاتریوم از حرارت استفاده نشود.

رسوب خشک شده  مغز خیار که در بازار به نام الاتریوم وجود دارد، خاصیت تخدیر دارد و در موارد مالاریا و بیماری آب‌ترسی که در اثر گاز گرفتن حیوانات هار در انسان عارض می‌شود و به هاری معروف است نیز به کار می‌رود.
مسهل و تخلیه‌کننده ی بسیار قوی است همچنین خوراک زیاد آن ایجاد مسمومیت، دل‌پیچه و سردرد می‌کند.
از نظر طبیعت، گرم و خشک است و طبق پزشکی سنتی، پاک‌کننده ی دماغ، مسهل صفرا، بلغم خام و زردآب است و برای لقوه، فلج، صرع، کزاز، سردرد، دردهای مفاصل، نقرس، سیاتیک، سرفه ی سرد، تنگی نفس، گازها، استسقاء، یرقان سیاه، بواسیر، خرد کردن سنگ کلیه و مثانه، قاعده‌آور و ازدیاد ترشح ادرار نافع است. خوردن دم کرده  آن برای جذام مفید است.

 خواص درمانی گیاه الاتریوم:

در هر روز ۵ تا ۱۰ میلی گرم از آن را بخورید. در موارد مالاریا و هاری به کار میرود، مسهل و تخلیه کننده ی بسیار قوی است، برای تخلیه در استسقا به خصوص در مورد بیماران کلیوی مستعمل می باشد.

به علت این که مسهلی بسیار قوی است، مصرف زیاد از حد ان مسمومیت، دلپیچه، سردرد و ناراحتیهای دیگر ایجاد میکند

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *