برای درمان تنفس آسان (آمفیزم )چه کنیم قسمت دوم


برای درمان تنفس آسان (آمفیزم )چه کنیم قسمت دوم

حفظ وزن بدن در حد مناسب

برخی از مبتلایان به آمفیزم وزن زیادی داشته و تمایل به نگه داشتن آب و مایعات در بدن آنان ایجاد میگردد. برای حمل و جابجایی وزن اضافه بدن، به انرژی بیشتری نیاز است. پس هر چه وزن فرد به وزن ایده آل نزدیک تر باشد برای ریه ها بهتر است.مبتلایان واقعی آمفیزم بسیار لاغرند. زیرا مجبورند شدیدتر تنفس کرده و انرژی بیشتری مصرف نمایند. اگر وزنتان کمتر از حد طبیعی است، خودتان وظیفه شناس باشید و از کالری بیشتری استفاده کنید. غذاهای سرشار از پروتئینمنبع خوبی برای تامین کالری به شمار می روند.

قهرمان تنفس شوید

برای آن که بتوانید از هر تنفس که می کنید نهایت بهره راببرید، چند روش مختلف وجود دارند که عبارتند از:

یکنواخت تنفس کردن

هنگامی که دکتر «تیگو» و همکارانش بر روی ۲۰ بیمار مبتلا به آمفیزم پیشرفته تحقیق کردند، دریافتند که این افراد حتی تحت شرایط عادی الگوی تنفس نامنظمی داشتند. نمودار تنفسی آنان سراسر متشکل از تنفس های کوچک و بزرگ بود. دکتر «تیگو» و همکاران به این افراد الگوهای تنفس عادی را آموزش دادند و حداقل درکوتاه مدت مؤثر واقع شد.

تنفس با دیافراگم

این روش مؤثرترین روش برای تنفس است. کودکان به طور طبیعی به این روش تنفس شکم آنها بالا و پایین میرود نمی دانید که با دیافراگم تنفس می کنید یا قفسه سینه؟ دکتر «فرانسیسکو پرز» به بیماران خود توصیه می کند که راهنمای تلفن شهر خود را بر روی شکم خود قرار دهند وباز نگه داشتن راه های هوایی به گفته دکتر «گانگ» اگر روزی ۳۰ دقیقه در حالی که لب های خود را به هم می فشارید به آرامی عمل بازدم را انجام دهید، میتوانید عضلات تنفسی خود را تقویت نمایید. سعی کنید مدت زمان انجام بازدم دو برابر عمل دم به طول انجامد. این کار باعث می شود ریه ها کاملاً از هوای کهنه تخلیه شده و هوای تازه به درون آنها جریان یابد. هم چنین می توانید دستگاهی از داروخانه خریداری کنید که هنگامی که در مقابل آن تنفس می کنید در برابر بازدم شما از خود مقاومت نشان دهد. این وسیله مانند یک دهانی پلاستیکی است که حلقه ای به انتهای آن متصل است. هنگامی که حلقه را میچرخانید قطر مدخل دهانی تغییر می کند. ابتدا دهانه را تا حد ممکن باز کنید و یک دم عمیق و متعاقب آن یک بازدم انجام دهید. پس از انجام یک دم و بازدم کامل، تنفس بعدی را انجام دهید.

مصرف ویتامین C و E

دکتر «سندهاوس» به به طو بیماران مبتلا به آمفیزم مصرف ۲۵۰ میلی گرم ویتامین C دو بار در روز و ۸۰۰ واحد بین المللی ویتامین E دو بار در روز را پیشنهاد میکند. (البته بدون تأیید و نظارت پزشک به خود یک ته درمانی با این ویتامین ها یا هر ویتامین دیگری اقدام نکنید.) به گفته دکتر «سندهاوس» صحت روش ویتامین درمانی کرد. به اثبات نرسیده. ولی طبعاً نمیتواند زیانی داشته باشد. به عقیده وی ویتامین های C و E از آن جهت که دارای خاصیت آنتی اکسیدان میباشند ممکن است در این مورد مؤثر باشند. میگر وی در ادامه میگوید: «ما میدانیم که مواد اکسیدان موجود دردود سیگار موجب آسیب دیدن ریه ها می شوند».برای درمان تنفس آسان (آمفیزم )چه کنیم قسمتاول برای درمان تنفس آسان (آمفیزم )چه کنیم قسمت سوم

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد