قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای ریه و دستگاه تنفس / برای درمان خرخر در خانه چه کنیم؟
خرخر
خرخر

برای درمان خرخر در خانه چه کنیم؟

برای درمان خرخر در خانه چه کنیم؟

خرخر

خرخر دارای شدت و درجات مختلفی است. اگر همسرتان اتاق خواب را ترک می کند، یعنی شدت خرخر شما متوسط است. اما اگر همسایه های شما هم خانه هایشان را ترک می کنند باید بگوییم که جزء خرخر کنندگان شدید هستید.

مردان بیشتر از زنان خرخر می کنند. در یک تحقیق بر روی ۲۰۰۰ نفر در تورنتو، ۷۱٪ از مردان خرخر می کردند. در حالی که این میزان در زنان تنها ۵۱ ٪ بود. در تحقیقی که توسط پژوهشگران ایتالیایی انجام گرفت این تفاوت تقریباً دو به یک به نفع مردان بود. یا شاید بهتر باشد بگوییم دو به یک به ضرر زنان.

از نظر بالینی خرخر کنندگان متوسط به آن دسته از افرادی گفته می شود که هر شب خرخر می کنند، ولی فقط در بعضی ساعات شب و یا مواقعی که به پشت میخوابند. خرخر حکم موسیقی را نداشته و برای شما گوش نواز نخواهد بود. اما مانند یک گروه کوچک موسیقی هماهنگ است که در ته گلو جای گرفته است. بافت موجود در قسمت فوقانی راه های هوایی در خلف گلو، هنگام خواب آزاد است. با انجام عمل دم،این بافت به لرزش در می آید و درست شبیه به یک ساز بادی برای آن دسته از افراد که به فکر جدا کردن تخت و اتاق خواب خود هستند، راه هایی برای خاتمه دادن به این موسیقی وجود دارد که به شرح زیرند:

درمان خرخر

رژیم گرفتن

اغلب خرخر کنندگان را مردان چاق میانسال تشکیل میدهند. بیشتر زنان خرخر کننده دوره یائسگی را طی کردهاند. کاهش وزن از عوامل برطرف کننده خرخر است. به عقیده دکتر «دان» خرخر اغلب با اضافه وزن در ارتباط است. او به این نتیجه دست یافته که اگر خرخر کنندگان متوسط چاق از وزن خود بکاهند، صدای خرخر آنان کاهش مییابد و در بعضی افراد به کلی برطرف می شود. البته برای آنکه خرخر کنید لازم نیست یک آدم ۲ تنی باشید. داشتن اندکی اضافه وزن نیز میتواند علتی برای خرخر کردن باشد. در مردان داشتن ۲۰٪ اضافه وزن باعث خرخر کردن می شود. در زنان اضافه وزن ۳۰ – ۳۰ درصد موجب تظاهر خرخر میگردد. اما به طور کلی هر چه اضافه وزن بیشتر باشد، امکان روی هم خوابیدن راه های هوایی و درنتیجه خرخر کردن بیشتر خواهد بود

پرهیز از مصرف الکل

مصرف الکل قبل ازداروهای خواب آورخرخر را تشدید می کند

قرص های خواب آور

اگر چه به بهتر خوابیدن شما کمک می کنند، اما در عوض موجب بیداری و بد خواب شدن همسرتان می شوند. هر عاملی که باعث شل شدن بافت های اطراف سر و گردن شود خرخر را تشدید می کند. حتی آنتی هیستامین ها نیز دارای اثری مشابه می باشند.

ترک سیگار

با خاموش کردن سیگار خرخر کردن را نیز خاموش کنید. افراد سیگاری جزو خرخر کنندگانند. پس از کشیدن سیگار دست بردارید.

به پشت نخوابید

به پهلوی بخوابید. خرخر کنندگان شدید تقریباً به هر حالتی که بخوابند خرخر می کنند. اما خرخر کنندگان متوسط تنها هنگامی که به پشت میخوابندخرخر می کنند.

استفاده از یک توپ منظور یک توپ تنیس است. یک توپ تنیس را به پشت شلوار خواب (پیژامه) خود بدوزید. به طوری که هر زمان در خواب میغلتید و به پشت قرار میگیرید، به یک جسم سفت برخورد کنید و خود به خودغلت بزنید و از تاق باز خوابیدن منصرف شوید.

با بالش خود بجنگید.

با بالش خود بجنگید و سپس خود را از شر آن خلاص کنید. بالش، تنها باعث می شود که صدای خرخر شما بلندتر و رساتر شود. هر چیزی که مانند بالش سبب بالا آمدن گردن شود مطمئناً موجب تشدیدخرخر می شود.

ادامه برای درمان خرخر در خانه چه کنیم  قسمت دوم 

مطلب پیشنهادی

خم کردن ستون مهره ها به جلو

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه

تمرین های باز و بسته کردن قفسه سینه   این تمرین ها بسیار مفید بوده …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *