قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / برای درمان میگرن زنجبیل بجوید ….!
میگرن
میگرن

برای درمان میگرن زنجبیل بجوید ….!

برای درمان میگرن زنجبیل بجوید ….!

میگرن یکی از اختلالات شدید است که ویژگی آن سردرد ملایم یا شدید پی در پی می‌باشد و غالباً با علائمی در سیستم عصبی آتونومس همراه است.

علائم میگرن 

میگرن نوعاً با سردرد شدید خود محدود، و پی در پی ظاهر می‌شود که با علائم خودکارهمراه است .حدود 15-30% افراد مبتلا به میگرن تجربه درک اورا را دارندو کسانی که این علائم پیش درآمدی میگرن را دریافت می‌کنند نسبت به کسانی که فاقد این علایم هستند بیشتر مبتلا به میگرن می‌شوند..شدت درد، طول مدت سردرد و تناوب حمله‌ در افراد مختلف متفاوت است..میگرنی که بیش از ۷۲ ساعت طول بکشد را در اصطلاح وضعیت میگرنی می‌نامند..برای میگرن چهار مرحله را می‌توان در نظر گرفت، البته افراد مبتلا به میگرن الزاماً همه این مراحل را تجربه نمی‌کنند
پیش نشانه، که چند روز یا چند ساعت قبل از سردرد بروز می‌کند
اورا، که بلافاصله قبل از بروز سردرد ظاهر می‌شوند
مرحله درد، که به آن مرحله سردرد نیز گفته می‌شود
پس اثر، عوارض پس از پایان حمله میگرنی

علل میگرن 

مهمترین عامل بیماری میگرن ناشناخته است با این حال اعتقاد بر این است که عوامل محیطی و ژنتیکی در بیماری میگرن نقش داشته باشند. در دو سوم موارد این بیماری در خانواده‌ وجود داردو به ندرت به خاطر نقص تک ژن اتفاق می‌افتند. . برخی از بیماری‌ روانی همچون بسیاری از رویداد زیستی یا محرک‌ با این بیماری در ارتباط هستند که از این دسته می‌توان به: افسردگی، اضطراب، و اختلال دو قطبی اشاره کرد

درمان میگرن 

دارو پیشگیری از میگرن در صورتی مؤثر تلقی می‌شوند که بسامد یا شدت حملات میگرنی را به میزان حداقل ۵۰٪ کاهش دهند. دستورالعمل‌ نسبتاً در رتبه‌بندی توپیرامات، دیوالپروکس/والپروات سدیم، پروپرانولول و متوپرولول سازگار هستند زیرا از بالاترین سطح شواهد برای استفاده از خط اول برخوردارند. هر چند، توصیه‌ مربوط به کارآیی گاباپنتین متغیر هستند.تیمولول نیز برای پیشگیری از میگرن و برای کاهش بسامد و شدت حملات میگرنی مؤثر است، در حالی که فرواتریپتان برای پیشگیری از میگرن دوران قاعدگی مؤثر است.

درمان گیاهی میگرن

نوشیدن یک فنجان چای نعناع هم به کاهش درد کمک میکند. یک فنجان چای نعناع با کمی عسل برای ایجاد احساس آرامش موثر است . نعناع دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به طور شگفت آوری درد را تسکین دهد. چای بابونه نیز بنابه دلایل مشابه یک جایگزین عالی است.
جویدن زنجبیل راهکار دیگر برای حل مشکل سردرد است. به خصوص اگرشدت درد به حدی باشد که حالت تهوع در فرد ایجاد می شود.

زنجبیل یک راه بسیار خوبی برای مبارزه با سردرد، آنها آنقدر بد است که شما اغلب احساس حالت تهوع است. جویدن یک قطعه از ریشه زنجبیل می تواند به حل مشکلات معده کمک کندو با مسدود کردن پروستاگلاندین به عنوان یک ضد التهاب کاربرد داشته باشد.

داروی گل مینا تازه به عنوان دارویی در تسکین سردرد کاربرد دارد.این ماده با توجه به خواص ضد التهابی و توانایی از بین بردن اسپاسم عضلات استفاده می شود.شما می توانید هر روز چند برگ از آن را به صورت دمنوض گیاهی مصرف کنید.

زالو درمانی یک روش  درمان میگرن است. این روش ارزان قیمت ، کم درد سر و با آثار جانبی مفید بر بدن است

مطلب پیشنهادی

تخمین زمان زایمان

دانستنی های پزشکی در مورد تخمین زمان زایمان

دانستنی های پزشکی در مورد تخمین زمان زایمان   آیا مجاز به داشتن هم اتاقی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *