قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / برای رفع بدبویی بدن بهتر است کارهای زیر را انجام دهید..!
بدبویی بدن
بدبویی بدن

برای رفع بدبویی بدن بهتر است کارهای زیر را انجام دهید..!

برای رفع بدبویی بدن بهتر است کارهای زیر را انجام دهید..!

بدبویی بدن

از جمله خصوصیات فطری انسان‌ها، تمایل به زیبایی و نظافت و تمیزی است که هر انسانی را برای حفظ نظافت بدن خود و رفع عوامل نازیبا به تلاش وامی‌دارد. اجتماعی بودن انسان نیز او را بر آن می‌دارد که در حفظ ظاهر خود کوشا باشد و عواملی که او را از دید جامعه طرد می‌کند، از خود دور سازد. شریعت مقدسه اسلام نیز نظافت را جزیی از ایمان برشمرده و بر حفظ و حراست از آن تاکید فراوان دارد.
آنچه در این مقاله از نظر خوانندگان محترم می‌گذرد، نگاهی گذرا به علل حدوث این اختلال و ارائه راهکارهای ساده و توصیه های طب سنتی جهت رفع آن می‌باشد.
تعریق، مکانیسم طبیعی بدن جهت حفظ تعادل دما و آب و دفع سموم و مواد زاید می‌باشد و توسط غدد عرق که در تمام سطح بدن و با تراکم بیشتر در نواحی کف دست و پا و پیشانی و زیر بغل قرار دارند، انجام می‌گیرد. گرما، رطوبت، تنش‌های عصبی، عملکرد اعضای داخلی بدن همچون قلب، کلیه و دستگاه عصبی و مصرف بعضی داروها مثل داروهای قلبی و داروهای روان‌پزشکی و مصرف غذاهای تند و گرم، در تشدید تعریق موُثرند.
عرق کردن، در واقع پاک‌سازی بدن از راه پوست است که با خاصیت ضدعفونی کنندگی خود، سطح پوست بدن را نیز گندزدایی می‌کند؛ بنابر این، تا وقتی ترشح آن از حد طبیعی فراتر نرفته و بوی بد و آزار دهنده آن شخص را اذیت نکرده باشد، اقدام درمانی جهت رفع آن انجام نمی‌گیرد، اما وقتی ترشح غدد عرق از حد طبیعی خود فراتر رفت، چون مانع تنفس راحت پوست شده و با ماندن روی پوست بستر، فعالیت میکروب‌ها را فراهم نموده و باعث متصاعد شدن بوی بد از پوست بدن می‌شود، رفع آن دغدغه خاطر فرد شده، او را جهت درمان به تکاپو وادار می‌کند. در این حالت بهتر است ابتدا توصیه های ذیل رعایت گردد و در صورت عدم افاقه، نسخه های درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درمان بدبویی بدن

برای رفع بدبویی بدن یا بدبویی جای به خصوصی از بدن باید پوست خشک نارنج، سعد کوهی، صندل،مرزنجوش و برگ مورد را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با روغن گل مخلوط کنید و بمالید.

عصاره شیرین بیان، مورد، عفض، بسباسه، گل محمدی، میوه  کاج، مقل ازرق و گل پر را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با سرکه مخلوط کنید و بمالید.

سنبل خطایی، مشک، مرمکی، توتیا، صندل، مردار سنگ، سلیخه، زاج سبز و گل محمدی را به نسبت مساوی با مقدار کمی کافور درهم بسایید بعد با گلاب مخلوط کرده و بمالید.

اول مقداری مصطکی رومی را در گلاب حلکنید، بعد سوسن، مرزنجوش، برگ درخت سیب و نعناع خشک را به نسبت مساوی نرم بسایید، سپس با گلاب مخلوط کنید و بر بدن بمالید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *