قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / برای رفع دندان درد چه باید کرد؟
دندان درد
دندان درد

برای رفع دندان درد چه باید کرد؟

برای رفع دندان درد چه باید کرد؟

دندان درد 

عفونت ها و ورم در ناحیه دندان ها که با درد بسیار شدید همراه هستند. زنگ خطری برای دندان های ما هستند، اغلب دندان درد نشان دهنده  این است که در اندام های داخلی مشکلی به وجود امده است. مشکلات هورمونی (به عنوان مثال در زمان یائسگی) بیماریهای سوخت ساز و متابولیسم بدن (به عنوان مثال بیماری دیابت) کم کاری غده تیروئید و یا بیماری های پوستی و عصبی می توانند دلایلی برای بهوجود امدن دندان درد باشند. زمانی که دندان های نو از زیرپوست خارج می شوند با درد شدید همراه هستند. در ابتدا یک درد ناخوشایند شبیه به فشار و کشش در غشای مخاطی دهان پدیدار می شود و زمانی که دندان ها از زیر گوشت لثه بیرون بزنند، جراحت های کوچکی به وجود میآید که برای کودکان بسیار دردآور خواهد بود.

پیشگیری از دندان درد 

به تغذیه  سالم همراه با مصرف کافی میوہ و سبزیجات تازہ و در حد امکان مصرف نکردن غذاهایی با قندهای صنعتی توجه فراوان داشته باشید، نوشیدنیها و آب میوه جات و دمنوش هایی که به صورت آماده به فروش میرسند، حاوی مقدار بسیار زیادی از این مواد هستند که باعث پوسیدگی و خرابی دندان ها می شوند،

درمان دندان درد

کنترل و مراقبت مداوم دندان ها توسط متخصصں دندان ازدوران کودکی به این امر کمک میکند که مشکلات دندانها شروع بیماری قاعدتا بسیار آسانتر و همچنین با درد کمتری همراه است.

 شما باید در زمان بروز دندان درد، به سرعت به پزشکمتخصصں و دندانپزشک مراجعه کنید، اما برای درمان درد . خود تا مراجعه به پزشک، میتوانید با روشهای زیر درد را به مقدار زیادی تسکین ببخشید.

 

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *