قالب وردپرس درنا توس
خانه / مغز و سیستم اعصاب / برای رفع ناراحتی های اعصاب چه کنیم؟
ناراحتی های اعصاب
ناراحتی های اعصاب

برای رفع ناراحتی های اعصاب چه کنیم؟

برای رفع ناراحتی های اعصاب چه کنیم؟

ناراحتی های اعصاب

بدن و روان بعد از تولد به گونه جداناپذیر به یکدیگر متصل هستند. به همین علت دردهای اعضاء و اندامهای بدن می توانند بر روان ما تأثیر مستقیم بگذارند. برعکس این امر نیز صادق است، به این شکل که فشارهای روانی چیزی مانند روابط عاطفی، درگیریها، مرگ عزیزان و خیلی موارد دیگر میتوانند بر سلامت جسم ما نیز تأثیر گذار باشند. در سراسر جهان تقریبا دوازده درصد از بیماریها تحت فشارهای عصبی و روانی به وجود میآیند، که تقریباً می توان به ۴۵۰ میلیون انسان در مقیاس دوازده درصد اشاره نمود.

پیشگیری از ناراحتی های اعصاب

حتی از زمان روم باستان این عقیده وجود داشته است که یک روح و روان سالم در یک جسم سالم است. شرط و لازمه اصلی برای سلامت  مصرفی کافی مواد حیاتی (ویتامینها، املاح و دیگر عناصر شیمیایی که مقدار کمی . از آنها برای ادامه حیات الزامی است) میباشد تا به این وسیله جسم به درستی و فاقد از اختلالات به عملکرد خود ادامه دهد. یکی از مسائل مهمی که ذهن و انکار دانشمندان و متخصصین را به خود مشغول ساخته است، رابطه میان عدم سلامت و بیماریها و مصرف روزافزون مواد شیمیایی در تغذیه است.

هیچ کس قادر به شناخت تاثیر دوجانبه این مواد بر اندام های بدن، مصرف طولانی مدت نمی باشد. ناآرامی، عصبانیت، بیش فعالی و همچنین افسردگی و بی خوابی و اختلالات خواب و…، در بسیاری از موارد از طریق چشم پوشی از مواد شیمیایی و تغذیه سالم یا تا حد بسیاری بهبود یافته اند و یا به کل از بین رفته اند. به همین خاطر پیشنهاد میشود که تا حد امکان از مصرف غذاهایی که به روش صنعتی تولید و ساخته شده اند و حاوی مواد شیمیایی هستند چشم پوشی کرده و به جای آن از مواد طبیعی استفاده کنید.

به روشی خیلی ساده مصرف روزانه پنج پرس میوه و یا سبزیجات تازه و ترجیحاً سپریجات و میوه جاتی که به روش طبیعی پرورش یافته اند، پیشنهاد متخصصین میباشد. با این وجود تنها درصد کمی از مردم (پنج درصد) قادر به تغذیه سالم به روش قید شده هستند. به خصوص مصرف ویتامین B برای عملکرد سالم مغز و عصب ها نه تنها بسیار مفید است، بلکه ضروری به شمار می آید.

میزان لازم و کافی این ویتامین را شما میتوانید از طریق مکمل های غذاییتأمین نمایید برای این که شما چه راهی در پیش بگیرید تا از کمبود مواد حیاتی جلوگیری کنید و بتوانید با شرایط موجود زندگی خود، زندگی سالم و مناسبی داشته باشید، میتوانید علاوه بر راهنماییهای مفید این کتاب برای پیشگیری به پزشک تغذیه و متخصص مراجعه نمایید.

مطلب پیشنهادی

بیخوابی

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟!

بیخوابی را چگونه باید درمان کرد؟! بیخوابی انسان و سایر جانداران همانطور که به آب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *