قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / برای زیبایی پوست از چه ویتامین هایی استفاده کنیم قسمت دوم
زیبایی پوست
زیبایی پوست

برای زیبایی پوست از چه ویتامین هایی استفاده کنیم قسمت دوم

۳. جهت رفع زردی رخسار عدس را با تخم خربزه میل کنند و یا عدس و تخم خربزه را بپزند به صورت ضماد روی صورت بگذارند. ۳۷. جهت درمان ترک دست و پا که در اثر سرمازدگی بوجود آمده است آرد عدس را با سرکه مخلوط نموده به دست و پا بمالند. ۳۸. جهت ورم پستان که در اثر انعقاد شیر بوجود آمده است عدس را پخته با برگ کلم به صورت ضماد بگذارند. ۳۹. برای درمان ترک خوردگی و زبری پوست آب بادنجان را در روغن تخم کتان بجوشانند تا آب بخار شود سپس به پوست بمالند. . جهت تسکین درد پستان تخم کتان، گل بابونه، گل ختمی و تخم شنبلیله را در روغن کنجد جوشانده سپس به صورت ضماد بگذارند. . برای جلوگیری از ازدیاد عرق ریشه کتان را دم کرده روزی ۳ فنجان بنوشند و با جوشانده آن زیر بغل ها را بشویند. ۲. برای درمان ناخن هایی که سفید شده اند تخم کتان را با سیر کوبیده به صورت ضماد روی آن بگذارند. ۳. جهت رفع کبودی پوست روغن کرچک را به محل بمالند. ۶. جهت معالجه ورم پستان روغن کرچک را با کمی سرکه مخلوط کرده پستان را ماساژ دهند. ۵ . برای از بین بردن تورم و سفتی بدن کنجد را له کرده با یک عدد تخم مرغ مخلوط نموده به صورت ضماد در محل تورم بگذارند. جهت جلوگیری از ترک خوردگی دستها و درمان آن با روغن کنجد چرب کنند.

۷. جهت درمان تحریکات جلدی التهاب و ورم پوست آرد گندم را بمالند. ۸. برای نرمی پوست جوانه گندم را با شیر مخلوط کرده به صورت ماسک بگذارند. ۹. جهت درمان ورم پستان سبوس گندم را در آب پخته به صورت .ضماد بگذارند ۵۰. برای از بین بردن مویرگ های نمایان در سطح پوست یک قاشق آرد جوانه گندم، یک قاشق روغن جوانه گندم، یک عدد قرص مخمر آبجو را با یک تخم مرغ مخلوط نموده به صورت ماسک روی پوست بگذارند. ۵۱. برای تمیز کردن پوست پودر جوانه گندم را با شیر مخلوط کرده سپس پوست را با آن تمیز کنید

۵۲. جهت برنزه شدن پوست لعاب لوبیا را به پوست بمالند و در معرض آفتاب قرار گیرند.

۵. برای معالجه ورم صورت آرد نخود و گل ارمنی سرخ را با ماست مخلوط کرده روی صورت بگذارند. . ۵۵. برای روشن شدن پوست گندم را سوزانده آن را آسیاب نموده با روغن کنجد مخلوط نموده به صورت ماسک روی پوست بگذارند. ۵۹. جهت درمان بیماری های جلدی اطفال گندم را در ظرفی داغ ریخته سپس حرارت داده به تدریج از گندم مایع خارج می شود که آن مایع را می توان روی زخم های جلدی گذاشت.نمائید۔

ادامه برای زیبایی پوست از چه ویتامین هایی استفاده کنیم قسمت اول 

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *