برای قطع کردن شیر مادر از نی جارو استفاده کنید…!


برای قطع کردن شیر مادر از نی جارو استفاده کنید…!

برای قطع کردن شیر مادر از نی جارو استفاده کنید...!

 

نی جارو چیست ؟

 گیاهی است از خانواده غلات Gramineae و چندساله که از نظر شکل ظاهری شبیه نی هندی است. بلندی آن یک تا سه متر و به ندرت چهار یاپنج متر می شود.

ساقه آن به قطر ده تا پانزده میلیمتر و استوانه ای است و به آسانی می شکند. برگ  آن دراز، مثلثی و نوک تیزند، قسمت پایین برگ به عرض یک تا سه سانتیمتر و یک پهنک مسطح می باشد. پوسته  دانه آن به دسته ای کرک منتهی می شود.

خوشه  گل نی جارو به طول بیست تا سی سانتیمتر و به رنگ قهوه ای مایل به زرد است. این گیاه تقریباً در تمام مناطق معتدل و گرمسیر عالم به استثنای مناطق قطبی منجمد می روید.

نام دیگر نی جارو 

قضب 

برگ نی جارو

ترکیب شیمیایی: قند - پروتئین - آسپاراژین - چند گلیکوزید - آلکالوئیدهای ارگوتطبیعت : سرد و خشک است.

درمان با برگ نی جارو

آب دمکرده  آن را بنوشید. قاطع قی و آشفتگی است، معالج وبا و برونشیت متعفن می باشد. 

ریشه نی جارو

ترکیب شیمیایی: قند و آلکالوئیدهای ارگوتوکسین در آن وجود دارد.

درمان با ریشه نی جارو

آب جوشانده آن را بنوشید. خنک کننده و مدر است، برای تسکین درد دندان، درد گوش و دردهایی که در اثر به هم خوردگی تعادل فیزیولوژیکی بدن ایجاد شده باشد مفید است،تب بر می باشد و تب حصبه و تب زکام را می نشاند، برای تصفیه  خون مفید است، التهاب گلو، تب شدید، قی کردن، سرفه و وجود خون در ادرار را معالجه می کند، در موارد آفتاب زدگی مصرف می شود، برای تسریع ظهور دانه سرخک، رفع تهوع و التهاب معده کاربرد دارد، برای رفع اختلالات معده، تسکین سکسکه و رفع مسمومیت حاصل از خوردن خوراکی مانده دریایی نافع است،برای قطع کردن شیر مادران تجویز می شود.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد