برای ماساژ دادن کودک به چه چیز هایی نیاز داریم..؟؟


برای ماساژ دادن کودک  به چه چیز هایی نیاز داریم..؟؟

برای ماساژ دادن کودک  به چه چیز هایی نیاز داریم ..؟؟

یک اتاق گرم :untitled111

کودکان وقتی برهنه هستند، سریع گرمای بدنشان را از دست می دهند. روغن نیز باعث کاهش حرارت بدن می شود. در نتیجه اتاق باید به اندازه کافی گرم باشد تا کودکتان احساس آرامش کند. ۸۰ درجهٔ فارنهایت (۲۰ درجه سانتیگراد) دمای ایده آل اتاق است. اگربا لباس آستین کوتاه احساس سرما نمی کنید، گرمای اتاق شما برای ماساژ مناسب است

برنامه ریزی درست و معقول:

کودک را در فاصله بین دوبار شیر خوردن، وقتی سر حال است ماساژ دهید. اگر بلافاصله بعد از شیر خوردن اوراماساژ دهید، ممکن است باعث ایجاد تهوع و استفراغ در وی شود. بنابراین دست کم یک ساعت صبر کنید. اگر ماساژ نزدیک به نوبت بعدی شیردادن او باشد، ممکن است در طول ماساژدادن گرسنه اش شود و بی تابی کند.

زمان:

اوایل، برای ماساژ کل بدن ۲۰تا ۳۰ دقیقه را در نظر بگیرید. عجله کردن ا انجام آن بین فعالیت های دیگرتان شاید بی فایده باشد و منجر به بی تابی کودک شود. وقتی که هر دوی شما به ماساژ خو گرفتید، وقت کمتری را میتوانید صرف این کارکنید.

فضایی آرام و ساکت:

اگر به عنوان مثال صدای تلويزيون و راديو مزاحمتان نباشد، هر دوی شما از ماساژ لذت می برید؛ چه نوزاد که ماساژ داده می شود و چه شما که ماساژ می دهید. هم لذت می برید، هم کم کم به طور مؤثری به یکدیگر عادت خواهید کرد. شما از این پس، نسبت به کودکتان مسئولید و باید به این مسئله که به چه چیزی علاقه دارد و چه چیزی مورد علاقه او نیست، توجه کنید.

برای نشستن از یک بالش استفاده کنید تا وضعیت قرارگیری بدنتان طی ماساژ دادن کاملاً صاف و غیر خمیده باشد.

آزمایش بر روی قسمتی از پوس12 این آزمایش به شما امکان میدهد که مطمئن شوید کودکتان نسبت به روغن مورد استفاده و انتخابی شما، آلرژی ندارد و پوستش را تحریک نمی کند؛ چرا که در صورت بروز واکنش های ناسازگار، در قسمتی از پوست که برای آزمایش انتخاب شده دانه، تورم یا قرمزی ایجاد می شود.۱. کمی از روغن را روی مچ دست یا زانوی کودک بمالید. بگذارید ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بماند تا در صورتی که کودک نسبت به آن حساسیت دارد خود را نشان دهد. برای اینکه ظن شما درباره حساسیت کاملاً از بین برود. ۱۲ تا ۲۴ ساعت می توانید صبر کنید.. اگر بعد از این مدت هیج تحریکی ایجاد نشد، میتوانید ماساژ را انجام دهید. اگر پوست تحریک شده بود، نباید از آن روغن استفاده کنید.برای ماساژ دادن، کودکتان را روی یک حوله نرم قرار دهید. تا روغن به روی لباس هایتان یا فرش ریخته نشود. میتوانید او را بعد از پایان ماساژ با حوله گرفته و از روی زمین بلند کنید  این آزمایش به شما امکان میدهد که مطمئن شوید کودکتان نسبت به روغن مورد استفاده و انتخابی شما، آلرژی ندارد و پوستش را تحریک نمی کند؛ چرا که در صورت بروز واکنش های ناسازگار، در قسمتی از پوست که برای آزمایش انتخاب شده دانه، تورم یا قرمزی ایجاد می شود. 

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد