قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / برای موخوره و ریزش مو از چه موادی استفاده کنیم؟
ریزش مو
ریزش مو

برای موخوره و ریزش مو از چه موادی استفاده کنیم؟

برای موخوره و ریزش مو از چه موادی استفاده کنیم؟

مصرف قهوه باعث سفیدشدن مو میگردد. ۳۷. جهت درمان شوره سر روغن کتان را گرم کرده با آن موها را ماساژ دهند. ۳۸. برای رفع شوره سر نیم ساعت قبل از استحمام پوست سر را با روغن کرچک که حاوی رزماری می باشد ماساژ دهند.

طرز تهیه روغن کرچک و رزماری: ۱۰۰ گرم رزماری را در یک لیتر روغن کرچک ریخته سپس به مدت ۶ ساعت حرارت غیر مستقیم به آن بدهند و یا در تابستان به مدت ۱۶ روز در مقابل آفتاب بگذارند سپس صاف نموده و استفاده شود.

۳۹. روغن کرچک و رزماری علاوه بر از بین بردن شوره سر باعث تقویت و جلای مو میگردد. ۰

۶. برای درمان موخوره روغن کرچک را با کف دریا مخلوط کرده به مدت ۶ ساعت حرارت غیر مستقیم داده و یا در فصل تابستان به مدت ۱۶ روز در آفتاب بگذارند سپس نوک موها را با این روغن ماساژ دهند

. ۶۱. برای از بین بردن خشکی و شکنندگی مو با روغن کرچک که حاوی رزماری میباشد آنها را ماساژ دهند. ۲. برای سیاه شدن و رشد مو ریشه کنجد را در آب جوشانده سپس موها را ماساژ دهند.

۳. برای تقویت و بلند شدن مو برگ کنجد را کوبیده آب آن را گرفته موها را ماساژ دهند.

روغن همراه انیسون به مدت ۲ هفته در آفتاب بماند اثر آن بیشتر می شود. . خوردن جوانه گندم به رشد مو کمک کرده و از سفید شدن آن جلوگیری می کند هر روز صبح همراه صبحانه یک قاشق جوانه گندم همراه ۲ تا ۳ عدد خرما میل شود. ۴۶. خوراک لوبیا ازریزش مو جلوگیری میکند، ۷. مصرف مالت جو باعث جلوگیری از ریزش مو میگردد. ۸. خوردن مالت جو از سفید شدن مو جلوگیری کرده و خشکی مو را برطرف میسازد. ۹. جهت سیاه شدن مو به مدت ۶۰ روز کمی ماش را بگذارند جوانه بزند سپس آب پز نموده میل کنند. ۵۰. جهت تقویت مو نخود را در عرق گزنه خیسانده می گذاریم جوانه بزند سپس خشک کرده آسیاب نموده با تخم مرغ مخلوط کرده بصورت ضماد بگذارند و یا با روغن نخود موها را ماساژ دهند.

روش بدست آوردن روغن نخود: ابتدا نخود را در عرق گزنه خیسانده می گذاریم جوانه بزند سپس نخود را با روغن کنجد در مخلوط کن مخلوط نموده با حرارت ملایم می گذاریم که آب اضافی آن تبخیر شود سپس با روغن موها را ماساژ دهند.

 

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *