قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای دستگاه گوارش دهان و دندان / برای همیشه بوی دهان خود را از بین ببرید!!!
بوی بد دهان
بوی بد دهان

برای همیشه بوی دهان خود را از بین ببرید!!!

برای همیشه بوی دهان خود را از بین ببرید!!!

بوی بد دهان از گرسنگی 

کسانی که هنگام گرسنگی و خالی بودن معده، بوی بد دهان، آنان را آزار میدهد باید، مواظب باشند که هیچگاه شکمشان (معده) خالی نماند. یعنی در طول روز گاهی یک قطعه نان خشک یا بیسکویت یا کیک یا نخودچی یا سنجد یا مقداری شیر بخورند. (جویدن نان خشک بهترین خواهد بود).

dahan1

مواد غذایی با بوی تند بر روی بازدم شخص نیز  تاثیرگذار هستند. مواد غذایی که معمولا به عنوان ایجاد کننده های بوی بد دهان شناخته شده هستند شامل پیاز و سیر، ادویه هایی مثل کاری، برخی پنیرها، ماهی و نوشیدنی های اسیدی نظیر قهوه می باشند.  این مواد غذایی در گردش خون جذب شده و سپس به شش ها منتقل می شوند و  بوی قابل توجهی در هنگام بازدم ایجاد می کنند. این مواد غذایی ممکن است همچنین باعث ناراحتی  در  معده و لوله گوارش و  ایجاد آروغ گردند، که می تواند با بوی بد دهان مرتبط باشد. به علاوه، مکمل های خاصی نظیر کپسول های روغن ماهی می توانند بوی بد دهان را ایجاد کنند.

  • رژیم غذایی با میزان کربوهیدرات پایین نیز می تواند موجب بروز حالتی به نام “تنفس کتونی” گردد. رژیم غذایی با کربوهیدرات کم باعث می شود بدن چربیها را به عنوان منبع انرژی خود بسوزاند. محصول نهایی سوختن چربیها در بدن ترکیباتی به نام کتونها هستند که باعث  می شوند نفس فرد در هنگام بازدم بوی میوه مانندی  شبیه استون به خود بگیرد.
  • برخی غذاها هم ممکن است به دندانها چسبیده و زمینه رشد باکتری ها را فراهم ساخته و باعث ایجاد بوی بد دهان گردند. زمانی که فردی مسواک نمی زند و از نخ دندان نیز استفاده نمی کند، ذرات غذا در دهان باقی مانده و می توانند فاسد شده و بوی بد دهان را ایجاد کنند. به علاوه این ذرات به تدریج می توانند زمینه ساز رشد باکتری ها شده و منجر به بیماریهای لثه و فساد دندانها گردند که همگی اینها ایجاد کننده تنفس بدبو می باشند.

مطلب پیشنهادی

برفک دهان

برفک دهان نشانه خوبی نیست!!

برفک دهان نشانه خوبی نیست!! برفک دهان برفک دهان در واقع نوعی بیماری قارچی است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *